Usuwanie blizn potrądzikowych laserem

Na trądzik może zachorować każdy – i choć brzmi to jak błaha drobnostka, wiązać się z nim może wiele chorób psychicznych, wymagających długotrwałego leczenia, niekiedy dłuższego niż leczenie samego trądziku. Nawet kiedy człowiek upora się z problemem, zazwyczaj zostają po nim blizny, tak samo jest w kwestii omawianej choroby. Pamiątką po niej mogą również być przebarwienia.

Zazwyczaj kiedy poradzimy sobie z nim, wpisujemy w wyszukiwarce internetowej frazę „blizny po trądziku domowe sposoby„. Jest to naturalna reakcja na problem, jednak rozwiązanie nie zawsze przychodzi. Po wgłębieniu się w temat sprawdzamy sposób na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Jeśli kremy nie działają, powinniśmy skorzystać właśnie z tej metody. Jest jedną z najskuteczniejszych, i choć cena często odstrasza klientów (oscyluje w granicach od 500zł do 1500zł) to zabieg jest naprawdę skuteczny.

Po wykonanym zabiegu skóra jest gładka i bez skaz, gdyż laser usuwa wymarły naskórek oraz zmiany ropne znajdujące się wewnątrz cery. Usuwanie blizn po trądziku za pomocą leseroterapi może mieć kilka charakterów, na przykład: zastosowanie naświetleń laserami biostymulującymi, zabiegi fotoodmładzania systemem IRL lub zabiegi dermabrazji laserowej. We wszystkich tych wariantach odbywa się kilka sesji po parę spotkań. Przed zabiegiem nakładany jest na twarz krem znieczulający, a po aplikuje się chłodzący okład żelowy. Skóra po przebytym zabiegu jest podrażniona i potrzebuje czasu na rehabilitację oraz regenerację. Na ten czas zaleca się stosowanie kremu przeciw promieniowaniu UV.

Zastosowanie naświetleń laserami biostymulującymi w, celu usunięcia blizn laserem, ma za zadanie pobudzić komórki i tkanki organizmu do odnowy. Przyspiesza krążenie, dzięki czemu rany po zabiegu goją się szybciej. Stymulując fibroblasty, prowadzi do przyspieszenia formowania się elastycznych włókien i kolagenu, czyli powstawania dobrej tkanki łącznej, z której zbudowana jest prawidłowa skóra.

 W czasie stosowania zabiegów fotoodmładzania systemem IPL używa się intensywnego źródła światła; w czasie tego procesu występuje najmniej działań niepożądanych. Jest to najnowocześniejsza metoda likwidacji blizn potrądzikowych. Wykonuje się 2 do 4 zabiegów w serii, w odstępach 3-4 tygodniowych; serię powtarza się 1-2 razy do roku.

 

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

56 − 54 =