Które zabiegi oczyszczające skórę twarzy wybrać?

Oczyszczanie skóry twarzyWiele osób ma problem z dbaniem o prawidłową higienę skóry twarzy. Bardzo ważne jest aby stosować kosmetyki, które przeznaczone są do naszego rodzaju cery. Są to różnego rodzaju toniki, kremy, maseczki, peelingi. Są to domowe sposoby, dzięki którym w zaciszu własnego domu możemy zadbać o skórę twarzy. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które chcą czuć się komfortowo, atrakcyjnie. Poprawia to ich samopoczucie oraz podnosi samoocenę. 

Zabieg oczyszczania twarzy możliwy jest za pomocą domowych sposobów oraz szerokiej oferty, które zapewniają salony kosmetyczne, gabinety dermatologiczne oraz gabinety medycyny estetycznej. Domowe sposoby mogą tylko wspomagać zabiegi, które wykonamy poza domem w salonach i gabinetach. Nie należy jednak zapominać o higienie skóry twarzy, ponieważ jest ona naszą wizytówką.

Wszystkich zainteresowanych różnymi zabiegami na skórę twarzy zapraszamy do odwiedzenia strony salonu Cinica Cosmetologica w trójmieście:
https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/oczyszczanie-twarzy/

Zabiegi oczyszczające twarz

Jak oczyścić twarz w najskuteczniejszy sposób, który będzie dawał najlepsze rezultaty? Można skorzystać z zabiegów takich jak:

  • Retix C jest to metoda, która w niemechaniczny sposób oczyszcza i złuszcza skórę. Do tego rodzaju zabiegu wykorzystuje się preparaty takie jak witamina C, antyoksydanty, retinol. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie na oczyszczanie skóry twarzy.
  • Mikrodermabrazja jest to metoda mechaniczna, polega na wykorzystaniu specjalnej głowicy, która pokryta jest diamencikami. Zabieg, pomimo iż jest mechaniczny przeznaczony jest do  każdego rodzaju skóry. Nawet do skóry wrażliwej.
  • Acnelan jest to zabieg, jest to zabieg przeznaczony dla osób, które na co dzień borykają się z uporczywym trądzikiem. Do jego wykonania wykorzystuje się preparaty zawierające: kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy oraz sodium lepargilate. Złuszcza naskórek. Rozjaśnia, rozświetla skórę. Działa bakteriostatycznie.
  • Peeling Kawitacyjny jest to zabieg, który wykonywany jest za pomocą fal ultradźwiękowych. Jest delikatny, bezpieczny, skuteczny, usuwa nadmiar sebum, usuwa zrogowaciały naskórek, usuwa wągry i zaskórniki, działa, bakteriostatycznie.
  • Geneo+ jest to zabieg, który polega na naturalnym pobudzaniu skóry. Do tkanek skóry twarzy, na których ma być przeprowadzony zabieg, dostarcza się krew bogatą w tlen. Jest to łagodna, delikatna, skuteczna i bezpieczna metoda na oczyszczanie twarzy.

Do zabiegów na oczyszczanie skóry twarzy wykorzystuje się przede wszystkim:

  • Kwas salicylowy także należy do łagodniejszych kwasów, przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które borykają się z cerą trądzikową,
  • Kwas pirogronowy jest mocniejszym kwasem niż migdałowy i salicylowy, nie jest przeznaczony dla osób o cerze wrażliwej,
  • Kwas glikolowy jest najmocniejszym ze wszystkich rodzai kwasów, wnika najgłębiej w głąb skóry, nie jest przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej,
  • Kwas migdałowy najłagodniejszy ze wszystkich kwasów, przeznaczony dla osób o bardzo wrażliwej cerze.

Zabiegi na oczyszczenie twarzy, przy zastosowaniu kwasów cieszą się ogromną popularnościom. Należą do najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Portal kosmetologicznyW zależności od rodzaju posiadanej przez nas cery możemy zdecydować się na zabieg danego rodzaju kwasem. Każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − = 62