Protezy zębowe – jaki rodzaj wybrać?

Proteza zębowa

Protezy zębowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają niepełne uzębienie. Powodem powstawania braków w jamie ustnej często jest niezachowywanie zasad właściwej higieny oraz niechęć do odbywania wizyt kontrolnych u stomatologa. Przyczynia się do tego również brak świadomości i dbałości o zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji uzębienia. W tej sytuacji idealną alternatywą są wypełnienia protetyczne. Jednak aby móc cieszyć się z wszelkich udogodnień oferowanych przez nie, należy poświęcić sporo czasu i energii na wybór i dopasowanie odpowiedniej protezy.
» Read more

Łupież pstry – leczenie wstydliwej przypadłości

Łupież pstry, leczenie go bywa niekiedy bardzo uciążliwe. Choroba ta ma często przewlekły przebieg. Rodzaj leczenia jest uzależniony od stopnia nasilenia choroby. W początkowym stadium możemy pomóc sobie preparatami bez recepty, jednak przy nawrotach i bardzo widocznych zmianach niezbędne będą specjalistyczne środki.

» Read more

Body wrapping- kosmetyki, po które warto sięgnąć podczas zabiegów na cellulit

Body wrapping – kosmetyki, które potrafią odmienić wygląd każdej sylwetki, cieszą się coraz większą popularnością. Głównie dlatego, iż jest to domowy sposób, który w krótkim czasie pozwala ujędrnić ciało oraz spalić zbędną tkankę tłuszczową. Jest to tym samym idealna metoda dla pań, które chcą wysmuklić swoją sylwetkę, a jednocześnie zobaczyć rezultaty już po krótkim czasie.

» Read more

Jak wygrać z popękanymi naczynkami na nogach? 2 niezawodne sposoby!

pęknięte naczynka na udzie

Popękane naczynka na nogach – jak z nimi wygrać?

Popękane naczynka na nogach dotykają zarówno kobiety młode, jak i te w starszym wieku. Jeśli zmagasz się z tą przykrą dolegliwością, to pewnie wiesz jak zwykłe wyjście na plażę lub basen może być niekomfortowe. Kosmetyki drogeryjne mogą na pewien czas przykryć nieprzyjemne pajączki, jednak nie są w stanie usunąć ich przyczyny. Zamykanie naczynek na nogach wymaga bowiem usunięcia źródła problemu, która tkwi w głębszych lub cieńszych warstwach skóry.

» Read more

3 metody, które pomogą pozbyć Ci się boczków!

kobieta owinięta taśmą

Jak zgubić brzuch i boczki?

Jak zgubić brzuch i boczki? Czujesz się bezradna, bo próbowałaś już niemal wszystkiego, a fałdki tłuszczu dalej oblewają twoje ciało? Dieta, ćwiczenia lub inne sposoby na redukcję wagi nie przyniosły oczekiwanych efektów. Nie zaprzątaj sobie głowy czarnymi scenariuszami i sprawdź, jakie możliwości otwierają przed Tobą profesjonalne kliniki, które specjalizują się w upiększaniu ciała.

» Read more

Likwidacja zmarszek pod oczami – czy to możliwe?

pomarszczone oko kobiety

Najdelikatniejszą i narażoną na wczesne starzenie częścią ciała jest skóra pod oczami. Wraz z rosnącym wiekiem następuje ubytek kolagenu, czego efektem są widoczne zmarszczki. Zmarszczki pod oczami są u większości ludzi pierwszymi pojawiającymi się oznakami starzenia, ale współczesna kosmetyka, rozwój medyczny i technologiczny umożliwiają skuteczne sposoby walki. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod usuwanie zmarszczek pod oczami może być bezbolesne i trwałe. Każda z metod przynosi oczekiwany efekt w zależności od zlokalizowania fałdy.

» Read more

Zabieg u trychologa – dowiedz się kiedy udać

analiza skóry głowy

Trychologia to dziedzina nauki zajmująca się diagnozowaniem oraz szeroko pojętą terapią schorzeń skóry głowy oraz włosów. Specjalistą, który zajmuje się problematyką w praktyce jest trycholog. Nie jest on lekarzem, ale posiada kompleksową wiedzę z zakresu medycyny, kosmetologii, a nawet fryzjerstwa.

» Read more

Depilacja laserowa w Gdyni: jak wygląda trwałe usuwanie owłosienia?

Usuwanie owłosienia Laserem Vectus

Wiele osób boryka się z niechcianym owłosieniem na różnych partiach ciała. To codziennie powoduje konieczność golenia golarkami jednorazowymi i depilatorami, ale nie przynosi rezultatów, bo włoski nadal odrastają. To powoduje ogromny dyskomfort a nawet wstyd – szczególnie gdy włosy pojawiają się w widocznych miejscach. Są osoby, które mają bardzo ciemne owłosienie, które bardzo szybko odrasta. Zastanawiają się nad skuteczną metodą, która pomogłaby im w rozwiązaniu tego krępującego problemu. Takim sposobem na usunięcie owłosienia jest skorzystanie z depilacji przy pomocy lasera. » Read more

Depilacja Nowoczesnym Urządzeniem VECTUS – Depilacja Laserowa Gdynia

depilacja vectus

Depilacja laserowa – skuteczna i trwała metoda na walkę z niechcianym, nadmiernym, krępującym owłosieniem

Każdy człowiek marzy o piękniej, zdrowej, zadbanej skórze bez zbędnego owłosienia. Wielu ludzi boryka się z problemem nadmiernego, nieestetycznego, krępującego, szybko odrastającego owłosienia na różnych częściach ciała. Próbują różnych metod: depilacji woskiem, depilacji depilatorami, golenia maszynkami, a włoski znowu odrastają. Stają się » Read more

Co jest przyczyna cellulitu i jak temu zaradzić?

Ciało bez cellulitu - zobacz jak je mieć!

Jeśli chodzi o antykoncepcję, to bez wątpienia korzysta z niej większość ludzi. Oczywiście wybór wśród metod antykoncepcyjnych jest bardzo duży, dlatego tez nie każdy korzysta z tego samego typu środków antykoncepcyjnych. Wydaje się, iż wśród najpopularniejszych środków są środki hormonalne. Stosuje je dziś olbrzymia ilość kobiet. Czy jednak, są one stuprocentowo bezpieczne? Wydaje się, iż nie prowadzą one do jakiś poważnych chorób. Tym nie mniej, mogą mieć jakieś skutki uboczne, na przykład w postaci cellulitu. Wahania hormonów to jedna z głównych przyczyn powstawania pomarańczowej skórki. Jak zwalczyć cellulit, którego podłożem są hormony? » Read more

Udar móżgu czy udar słoneczny – który jest groźniejszy?

udar mózgu i silny ból głowy

Choć udar mózgu i udar słoneczny są groźnymi dla zdrowia chorobami, to jednak ich różne podłoże oraz częstotliwość występowania sprawiają, że według lekarzy to udar mózgu, zaraz po nowotworach i zawałach serca, co roku zbiera największe żniwo wśród pacjentów. Spośród 70 tysięcy chorujących w Polsce aż 40% umiera w ciągu miesiąca od zdiagnozowania udaru, co jest jednym z najwyższych wskaźników w Europie. Jakie są objawy udaru mózgu, aby można go było wcześnie rozpoznać? I czy udaru słonecznego da się jakoś uniknąć? » Read more

Wazektomia

Wazektomia (łac. vasotomia) to zabieg urologiczny, polegający na przerwaniu ciągłości nasieniowodów, poprzez ich podcięcie i podwiązanie. Dzięki temu zablokowane zostaje przemieszczanie się plemników do nasieniowodu i tym samym niemożliwe staje się zapłodnienie. Z tego względu wazektomia uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych form męskiej antykoncepcji.

» Read more

Rozpoznaj objawy refluksu

Ludzki organizm bardzo często przyrównywany jest do mechanizmu. I choć jest to porównanie niezwykle już stare i dość w swej naturze wyświechtane, to jednak jest też niezwykle adekwatne. W końcu nasze ciało naprawdę jest machiną. Biologiczną machiną, która działa perfekcyjnie, do momentu, w którym coś przestaje w niej „zgrzytać” i pojawi  się problem. I jak to w maszynie bywa – jeden problem może zacząć generować kolejne.

» Read more

Zdradzamy sposób na piękno – jak pozbyć się pryszczy?

piękna cera bez pryszczy

Pryszcze są zmorą wielu ludzi. Niestety niewielu z nich wie, czym tak są one naprawdę. Większość z tych osób często zadaje sobie pytanie: jak szybko pozbyć się pryszcza? Opisanie, czym są, jest sprawą dość prostą. Powstają one w wyniku zatkania porów skóry przez nadmiar sebum, które jest produkowane przez gruczoły łojowe.

» Read more

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem

Na trądzik może zachorować każdy – i choć brzmi to jak błaha drobnostka, wiązać się z nim może wiele chorób psychicznych, wymagających długotrwałego leczenia, niekiedy dłuższego niż leczenie samego trądziku. Nawet kiedy człowiek upora się z problemem, zazwyczaj zostają po nim blizny, tak samo jest w kwestii omawianej choroby. Pamiątką po niej mogą również być przebarwienia.

» Read more

Skuteczność, bezpieczeństwo, komfort – depilacja laserowa

Depilacja leserem jest jedną z metod na pozbywanie się zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Jest to metoda, która wykonywana jest za pomocą specjalnego lasera, którego zadaniem jest usunięcie komórek macierzystych wokół mieszków włosowych. Jest to możliwe dzięki specjalnie przeznaczonej do tego głowicy.

» Read more

Maść na trądzik – jak wybrać odpowiednią?

Wiadomo powszechnie, że pryszcze, zaskórniki, zaczerwienienia oraz blizny psują wygląd i powodują kompleksy u dużej liczby ludzi. U niektórych osób trądzik znika po jakimś czasie, podczas gdy inni zmagają się z tym przez dłuższy czas. Niemniej jednak trądzik pojawia się zwykle w okresie dojrzewania. Powstawanie trądziku może być również spowodowane niewłaściwym odżywianiem oraz stresem, który spotyka nas prawie codziennie. Wiele osób próbuje ukryć problem z trądzikiem pod warstwą makijażu, a dodatkowo stosuje się krem nawilżający do trądziku. Leczenie tego stanu zazwyczaj wymaga czasu i wysiłku. » Read more

Co na wiotką skórę?

Problem wiotkiej skóry może dotyczyć osób w każdym wieku i każdej płci. Nie ma tutaj znaczenia czy jesteśmy w okresie dojrzewania, czy w okresie przekwitania. Bowiem wiek skóry może być całkiem innym, niż ten, na jaki wskazuje nasza metryka. Wszystko zależy od pielęgnacji skóry oraz tego czy w racjonalny sposób próbowaliśmy się odchudzać. Bowiem skóra po odchudzaniu staje się wiotka, gdy szybko zrzuciliśmy na wadze bez żadnych ćwiczeń. W takich przypadkach często pojawia się obwisła skóra na brzuchu, która jest jedną z najtrudniejszych do usunięcia. Ujędrnianie skóry w takich przypadkach może okazać się procesem czasochłonnym, aczkolwiek przy doborze odpowiednich metod – procesem skutecznym. Należy pamiętać jednak, iż nie we wszystkich przypadkach radę dadzą stosowane przez nas kremy na ujędrnianie skóry. Możliwe jest, iż stadium zaniedbania skóry jest już taki pogłębiony, iż nie obędzie się od zabiegów kosmetycznych. Obwisła skóra nie musi dotyczyć jedynie okolic brzucha, może to także dotyczyć ramion, jak i pośladków.

» Read more

Objawy cytomegalii

Cytomegalia to wirusowa choroba,  której czynnikiem sprawczym jest wirus cytomegalii CMV należący do grupy wirusów opryszczki. Atakuje on najczęściej gruczoły ślinowe. Wirus jest przenoszony tylko z osoby na osobę w wyniku bardzo bliskich kontaktów. CMV występuje we wszystkich wydzielinach i we wszystkich płynach ustrojowych ciała ludzkiego: ślinie, krwi, kale, moczu, wydzielinach pochwowych, płynie owodniowym, nasieniu, mleku.

Kontakt z którymkolwiek z tych płynów prowadzi do infekcji. Będąc zarażonym, człowiek pozostaje nosicielem wirusa przez całe życie, podczas gdy jego obecność w ciele nie wykazuje żadnych objawów. Normalna odporność dość skutecznie radzi sobie z nim, jednak istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na odporność. Do takich czynników należą różne przewlekłe i onkologiczne choroby, infekcje zwłaszcza zakażenie HIV, ciąża, a także stosowanie leków hamujących odporność.

» Read more

Cellulit – jak zlikwidować?

Problem cellulitu dotyczy większości społeczeństwa, w większej mierze jednak z problemem tym muszą zmierzyć się kobiety. Fizjologia kobiety jest o wiele bardziej skomplikowana niż fizjologia mężczyzny. Chodzi tutaj między innymi o utrzymywanie odpowiedniej gospodarki wodnej organizmu. Gdyż jest to jedno z kluczowych kwestii podczas pojawiania się cellulitu. Należy mieć na uwadze, iż spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu doby daje możliwość uniknięcia prawdopodobieństwa pojawiania się cellulitu. Wiele osób zastanawia się, jak się pozbyć cellulitu. Otóż oprócz odpowiedniego nawodnienia, potrzebna jest również odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz stosowanie odpowiednich kremów antycellulitowych. Aczkolwiek jeżeli zjawisko to jest na tyle zaawansowane, że kremy nie są w stanie nam pomóc, to powinniśmy podjąć inne kroki mające na celu redukcję cellulitu. Leczenie cellulitu w dużej mierze zależy również  od naszej gospodarki hormonalnej, jak również od czynników genetycznych.

» Read more

Prosty sposób na piękne rzęsy

Już w czasach starożytnych wychwalano kobiece piękno, a jednym z jego istotnych elementów były jedwabiste, długie czarne rzęsy. Niewiele kobiet może się pochwalić takimi od matki natury, ale istnieją sposoby, aby sobie nieco pomóc, aby dążyć do perfekcyjnego wyglądu. Dzisiaj powracamy do starego, sprawdzonego sposobu, który z wielkim stylem powraca na wszelkie kosmetyczne gabinety. Malowanie rzęs henną to jeden z najskuteczniejszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych sposobów, aby uzyskać tajemnicze spojrzenie i piękne, zadbane, grube rzęsy.

» Read more

Zabieg Icoone

Zabieg Icoone to specjalistyczny masaż, przeprowadzany specjalnymi rolkami i pod ciśnieniem. Stosuje się go zarówno na twarz, jak i na całe ciało. Odwleka  starzenie się skóry. Urządzenie to zapewnia dwa rodzaje zabiegu, działanie rolek masujących oraz podciśnienia, które pochodzi:

 • z otworów znajdujących się w rolkach
 • z głowicy głównej
 • z rolek oraz z głowicy głównej.

Pozwala to na dostosowanie indywidualnych parametrów dla potrzeb konkretnej osoby.

Dla kogo zabieg Icoone?

Zabieg lcoone przeznaczony jest dla osób, które chcą zlikwidować, bądź zmniejszyć cellulit, walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, chcą wymodelować swoją sylwetkę czy borykają się z problemami z mikrokrążeniem. Z zabiegu z sukcesem mogą skorzystać osoby z obrzękami limfatycznymi czy z bliznami pooperacyjnymi. Często, wraz z wiekiem mamy problemy ze zwiotczałą skórą. Zabieg Icoone świetnie sobie z tym poradzi.

Zabieg Icoone efekty

Jest ich naprawdę wiele i na prawdę zabieg sam się promuje. Oczywiście nie jeden, choć już po pierwszym można zauważyć różnicę. Najefektywniej jest zastosować 10-15 zabiegów, najczęściej godzinnych, a następnie raz w miesiącu wykonać jeden zabieg przypominający. Zabieg Icoone :

 • wyszczupla, błyskawicznie można pozbyć się kilku centymetrów
 • ujędrnia ciało
 • to świetny lifting
 • likwiduje blizny i zmiany na skórze, które powstały po oparzeniach
 • stymuluje unaczynienie
 • wspomaga wymianę międzykomórkową
 • uaktywnia układ limfatyczny, odblokowuje kanaliki limfatyczne
 • uaktywnia układ krążenia
 • rozbija tkankę tłuszczową
 • przywraca prawidłowy metabolizm
 • modeluje sylwetkę
 • to świetny masaż drenujący
 • pozwala pozbyć się naczynek i żylaków
 • pozwala na delikatny lifting piersi
 • pozwala na odprężenie się, odstresowanie
 • wprowadza w dobry nastrój
 • redukcja tkanki tłuszczowej

Cellulit - zabiegi antycellulitowe

Cena zabiegu

Cena zabiegu nie jest niska, ale przy tylu zaletach trzeba przyznać, że adekwatna do efektów zabiegu. Cena zależy od części ciała na jakiej jest wykonywany zabieg i tak:

 • icoone na twarz, szyja i dekold – 150zł, czas zabiegu wynosi 45 minut
 • icoone na ciało- 150 zł, czas zabiegu 40 minut

Można promocyjnie wykupić pakiet zabiegów, w cenie 700 zł za 5 zabiegów i 1300 zł za 10 zabiegów. Do tych cen należy doliczyć specjalny kostium, który ubiera się na gołe ciało do zabiegu. Koszt kostiumu to 70 zł. Cena może być rozłożona na dogodne raty.

Ważny też jest fakt, iż zabieg jest bardzo komfortowy, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, a po nim nie ma też specjalnych zaleceń. Właściwie jedynym zaleceniem jest picie dużej ilości wody po zabiegu, po to by efektywnie i skutecznie usunąć z organizmu toksyny, złogi tłuszczowe i produkty przemiany materii. Niektóre osoby zgłaszają zaczerwienienia skóry, ewentualnie drobne podrażnienia, które znikają po kilku godzinach.

Z zabiegu korzystają głównie kobiety, choć należy pokreślić, że urządzenie posiada specjalny program dla mężczyzn, tym bardziej, że wiotka skóra w pewnym wieku to problem również mężczyzn.

Sposoby walki z bliznami po operacjach

Laserowe usuwanie blizn, laser na blizny

Wiele osób boryka się z problemem szpecących blizn powstałych z przyczyn niespodziewanego wypadku, urazu, operacji, czy też są śladem po trądziku – zmory większości nastolatków. Takie znamiona mogą odbierać radość życia, stać się źródłem wielu kompleksów, a przez to być powodem dyskomfortu psychicznego, a często również fizycznego. A przecież zdrowie jest dla nas najważniejsze. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie. Laserowe usuwanie blizn pozwala na trwałe pozbycie się dokuczliwego problemu. Ten nieinwazyjny zabieg zrewolucjonizował sposób walki z bliznami i stał się sprzymierzeńcem wszystkich marzących o idealnej skórze. Laser frakcyjny, bo o nim mowa, działa na każdą bliznę niezależnie od jej wielkości, czy wieku osoby poddającej się zabiegowi. Sama laseroterapia wymaga od osoby się jej poddającej cierpliwości i wytrwałości, gdyż laserowe usuwanie blizn nie jest zbyt przyjemne, a zaleca się serię kilku zabiegów. Ceny zależne są od wielkości znamienia i oscylują w granicach kilkuset złotych za jeden zabieg. Warto jednak nie szukać okazji i postawić na sprawdzone kliniki oferujące opiekę doświadczonych specjalistów oraz profesjonalny sprzęt.

» Read more

Manicure japoński – regeneracja z 400-letnią tradycją

Japoński manicure ma swoje źródło w siedemnastowiecznej Japonii. To właśnie stamtąd go przejęliśmy. Tamtejsze arystokratki szukały sposobu na to, aby ich dłonie wyglądały pięknie i ponętnie, a jakże lepiej można to zrobić, aniżeli dbając o paznokcie? Pewnego dnia, zapewne po wielu próbach i błędach, odnalazły najlepszą recepturę zestawień odpowiednich olejków i ziół. Tę recepturę dzisiejsi Japończycy udoskonalili i tak udoskonaloną wysyłają nam do Europy.

» Read more

Jak wykonać masaż biustu?

Wraz z wiekiem skóra zaczyna się stopniowo starzeć a piersi tracą swoją dotychczasową jędrność, jednak proces ten można odwlec w czasie, stosując sprawdzone metody takie jak np. masaż biustu. Odpowiednio wykonany masaż pomaga na podnoszenie piersi oraz poprawia krążenie krwi, dzięki czemu piersi wyglądają na pełniejsze oraz jędrniejsze. Kobiety, które dotychczas wykonywały taki masaż, zauważyły nawet powiększenie biustu o jeden rozmiar, dlatego też warto wypróbować tę metodę, aby cieszyć się pięknymi i jędrnymi piersiami. Jednak jak wykonać masaż biustu?

» Read more

Jak skutecznie wyleczyć trądzik?

W obecnych czasach niejedna młoda osoba zastanawia się nad tym, jak skutecznie wyleczyć trądzik, aby zmiany skórne jak najszybciej zniknęły z powierzchni skóry przy równoczesnym uniknięciu szpecących blizn, które są niezwykle trudne do wyleczenia. Jeszcze kilkanaście lat temu rynek farmaceutyczny i kosmetyczny ubogi był w skuteczne preparaty, które pomagałyby stosunkowo szybko pozbyć się zmian trądzikowych, jednak obecnie można przebierać w różnego rodzaju produktach kosmetycznych. Przeczytaj niżej, czy naprawdę istnieje skuteczny lek na trądzik.

Odpowiednia dieta

Nie bez powodu mówi się, że jesteś tym, co jesz, ponieważ produkty żywnościowe dostarczane każdego dnia organizmowi wpływają na wygląd skóry. Z tego też względu należy zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, tłustych potraw oraz fast foodów, które pozbawione są witamin i minerałów zawartych w maści na trądzik. W zamian należy wprowadzić do diety warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty spożywcze, herbatki ziołowe oraz duże ilości niegazowanej wody.

Pielęgnacja

W walce o piękną skórę należy włączyć do pielęgnacji odpowiednie produkty kosmetyczne, które pomogą załagodzić stan zapalny i zredukują zaczerwienioną skórę, a także pomogą pozbyć się niedoskonałości. Niestety wiele produktów kosmetycznych zawiera w swoim składzie bardzo duże ilości niepotrzebnych składników takich jak substancje zapachowe, parabeny oraz detergenty, które niestety mogą nasilić nieprzyjemne objawy. Z tego też względu warto sięgnąć po naturalny produkt taki jak serum do twarzy Sevolium, który w swoim składzie zawiera wyłącznie naturalne substancje. Regularne stosowanie wspomnianego serum pomoże dogłębnie oczyścić skórę, dzięki czemu wypryski będą stopniowo zanikać, nie pozostawiając po sobie szpecących blizn. Nie ma nic piękniejszego jak pełna blasku skóra, która pozbawiona jest niedoskonałości dlatego też, aby osiągnąć taki efekt, warto zdecydować się na naturalne serum Sevolium, dzięki któremu każda dziewczyna z przyjemnością wyjdzie z domu bez wykonanego makijażu, ponieważ nie będzie on już potrzebny. Piękna, promienna i pozbawiona niedoskonałości skóra to jest to!

Jak wyleczyć hemoroidy zewnętrzne?

Hemoroidy, to obrzęki żył wokół otworu odbytu lub kanału odbytu. Mogą być bolesne i utrzymywać się przez długi czas powodując niepokój. Główne objawy obejmują krwawienie podczas ruchu jelita i świąd. Co używać na hemoroidy? Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić, aby wyleczyć hemoroidy, jest stosowanie środków ziołowych, które nie powodują możliwych skutków ubocznych. Na szczęście istnieje wiele domowych środków zaradczych, które są skuteczne i zapewniają szybką ulgę. » Read more

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu na udach?

Cellulit to dość poważny problem, którego nie należy lekceważyć. Gdy pomarańczowa skórka jest jeszcze w ukryciu i nie jest stale widoczna, można z nią walczyć przy pomocy domowych sposobów. Kiedy jednak cellulit jest stale widoczny, najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty. Jak się pozbyć cellulitu na udach i jakie metody są w tym celu najbardziej skuteczne?

» Read more

Depilacja laserowa a ryzyko infekcji

Zdrowie jest najcenniejsze. Właśnie takie zdanie wiele osób posiada na temat swojego zdrowia i życia. To może nas zachęcać do podejmowania pewnych działać, aby jeszcze lepiej o nie zadbać. A trzeba zauważyć, że możliwości posiadamy naprawdę wiele. Jedne z nich to technologia, która pozwala wykrywać pewne choroby i schorzenia z dość szybkim wyprzedzeniem. Warto więc regularnie się leczyć, jak i zachodzić na badania kontrolne. Są one również przeprowadzane wobec pacjentów, którzy zainteresowali się depilacją laserową. Pozwala to ocenić jakość ich skóry, jak i stopień zbędnego owłosienia. Klienci salonów kosmetycznych i piękności przekonują się, że taka depilacja nie tylko pozwala cieszyć się pięknym wyglądem, ale jeszcze umożliwia skutecznie ograniczyć ryzyko infekcji. Jak to się dzieje, że depilacja gwarantuje nam również takie możliwości?

» Read more

Test na wirusa HPV

Test na wirusa HPV to niezwykle proste badanie, które może wykonać każdy, kto podejrzewa u siebie zakażenie tym rodzajem wirusa. Polega na pobraniu wymazu z miejsc zakażonych, a jeśli objawy zarażenia nie występują to z miejsc, gdzie najczęściej one się pojawiają, czyli ze sromu, pochwy, napletka, żołędzi, odbytu oraz jamy ustnej i gardła. Test jest bardzo czuły i daje wynik potwierdzający w 99% zakażenie wirusem oraz jego typ. Jest to niezwykle istotne, gdyż niektóre typy HPV są typami wysokiego ryzyka, czyli powodują rozwój w organizmie złośliwego nowotworu, a wczesne jego wykrycie i wyleczenie, daje większe szanse na zdrowie i życie.Te pierwsze mogą powodować jedynie łagodne zmiany w postaci brodawek na narządach płciowych lub kończynach. Natomiast w przypadku typu wysokiego ryzyka istnieje duże prawdopodobieństwo rozwinięcia się nowotworu złośliwego, który u kobiet atakuje głównie szyjkę macicy, srom czy pochwę a u mężczyzn prącie i odbyt.

» Read more

Stomatolog – jak i gdzie szukać tego właściwego?

Ludzkie zęby wymagają pielęgnacji i doglądania ich przez specjalistów. Wobec tego co jakiś czas należy udać się do odpowiedniego stomatologa, chociażby w celach profilaktycznych. Nie zawsze wizyta u dentysty musi wiązać się z przykrymi, bolesnymi doświadczeniami, z którymi tak często jest kojarzona. Pomimo tego, odwiedzenie gabinetu stomatologicznego zwykle napawa pacjentów lękiem. Dobry dentysta na pewno pozbawi pacjenta owego strachu.

» Read more

Co na zmarszczki?

Do jednych z najbardziej nie pożądanie występujących zmarszczek można zaliczyć w szczególności zmarszczki wokół ust, jak również zmarszczki wokół oczu. Te pierwsze określane są, jako zmarszczki palacza. Palenie papierosów to jedna z głównych przyczyn powstawania zmarszczek palacza. Ponieważ regularne zaciąganie się papierosem powoduje powstawania bruzd mimicznych, które są trudne do usunięcia. W przypadku zauważenia pierwszych oznak powstawania takich zmarszczek, najlepszym sposobem byłoby odstąpienie od palenia, aczkolwiek każdy z osób uzależnionych od wyrobów tytoniowych wie, iż kwestia rzucenia palenia nie jest sprawą łatwą. Z kolei jeżeli chodzi o zmarszczki pod oczami to należą one również do grupy zmarszczek mimicznych, a powstają między innymi poprzez częste uśmiechanie się. Jeżeli chodzi o najlepszy zabieg likwidujący zmarszczki to z pewnością będzie to metoda przy zastosowaniu kwasu hialuronowego.

» Read more

Stosowanie czystka i przeciwwskazania

Wśród ziół o niezwykłych właściwościach na szczególne wyróżnienie zasługuje czystek. Czystek to zioło, które można znaleźć w szafce lub apteczce praktycznie każdego mieszkania. Pomimo tego, że nie jest ono lekiem, lecz suplementem diety wspomagającym leczenie różnego rodzaju schorzeń, należy pamiętać o jego prawidłowym dawkowaniu. » Read more

Profesjonalne USG kolana

Wykonanie profesjonalnego USG stawu kolanowego to ważna sprawa, ponieważ w ten sposób można rzetelnie ocenić, czy z tym stawem, aby na pewno jest wszystko w porządku. Najczęściej takie specjalistyczne badania wykonuje się u osób, które w niedalekiej przeszłości przebyły jakieś kontuzje kolana i teraz muszą zwracać szczególną uwagę na swoje stawy w tych właśnie okolicach. Takim osobom jak najbardziej polecane się regularne wizyty u specjalistów, aby optymalnie zadbać o swoje zdrowie i nie obawiać się o stan własnych kolan. Trzeba jednak znaleźć w pierwszej kolejności dobrego specjalistę, która posiada doświadczenie w tym zakresie i będzie w stanie pomóc zainteresowanym osobom.

» Read more

Najważniejsze informacje o rzeżączce

Lekarze na całym świecie ostrzegają, że kontakty seksualne z przypadkowymi partnerami mogą prowadzić do zachorowań na choroby weneryczne, przenoszone drogą płciową. Skutecznym rozwiązaniem chroniącym przed zakażeniem jest stosowanie prezerwatywy. Warto dowiedzieć się co robić, kiedy jednak odbyliśmy stosunek bez zabezpieczenia i podejrzewamy u siebie rzeżączkę?

» Read more

Jak oczyścić organizm ze złogów?

Oczyszczenie organizmu ze złogów może nie być prostym zadaniem. Złogi mogą odkładać się w jelicie, a po pewnym czasie mogą przerodzić się w duże kamienie kałowe, które stają się wtedy powodem poważnych dolegliwości. Złogami nazywa się również kamienie żółciowe, które mogą odkładać się w kanałach odprowadzających żółć oraz w pęcherzyku żółciowym. Jak można oczyścić organizm ze złogów? Jak się pozbyć złogów jelitowych?

» Read more

Chlamydia- przyczyny, objawy, profilaktyka

Chlamydia to choroba przenoszona głównie drogą płciową. Ma kilka odmian, jednak do zakażeń chlamydią trachomatis dochodzi najczęściej. Choroba ta dotyka zarówno kobiet jaki i mężczyzn pozostając najczęściej w uśpieniu przez co nieświadomie możemy ją rozprzestrzeniać na naszych partnerów seksulanych. Ważne jest więc wykonanie badania potwierdzającego jej obecność. » Read more

Gronkowiec złocisty u dzieci

Gronkowiec złocisty to bakteria występująca powszechnie w otoczeniu człowieka. Nie można uniknąć z nią kontaktu, także w przypadku małych dzieci. Dlatego też, aby nie dopuścić do zakażenia bakterią, już maluchom należy wpajać podstawowe zasady higieny i unikać nadmiernego stosowania antybiotyków. Jako objawy daje gronkowiec skórny? Czy jest groźny? Jakie choroby może wywoływać? Jak wygląda gronkowiec u dzieci? » Read more

Ból jąder? Poznaj prawdopodobne przyczyny bólu jąder.

Ból jądra jest określany jako najgorszy rodzaj bólu u mężczyzny. Jest to nic przyjemnego i bywa bardzo uciążliwy. Ból prawego bądź lewego jądra powoduje, że mężczyzna zaczyna się zastanawiać, co mu dolega. Zarówno ból z powodu choroby czy też po urazie stanowi duży kłopot. Niektórzy mężczyźni skarżą się na ból jądra przy dotyku, co może być przyczyną tych dolegliwości? » Read more

Jak wyeliminować prosaki?

Prosaki na twarzy to białe, niewielkie kuleczki na twarzy, które z wyglądu przypominają trądzik bądź kaszaki. Ich struktura jest gładka, w dotyku są twarde i nie sposób je „wycisnąć” w domowym zaciszu czy zlikwidować zwykłym drogeryjnym peelingiem. Prosaki pod oczami, prosaki na powiece, prosaki na ustach – ten problem zazwyczaj dotyczy niemowląt i choć nie jest to objaw choroby czy zakażenia skóry, wygląda po prostu nieestetycznie. Pomimo tego, że najczęściej borykają się z tym małe dzieci, nie ma niestety ściśle określonej reguły i prosaki na twarzy bywają bezlitosne wobec osób w różnym wieku.

» Read more

Skuteczne leczenie zaćmy

Zaćma powstaje na skutek zmętnienia soczewki oka, co najczęściej obserwuje się u ludzi w podeszłym wieku, chociaż choroba ta może wystąpić także u młodych osób czy nawet dzieci. Niekiedy powikłaniem po usunięciu katarakty jest zaćma wtórna, która może wystąpić po paru tygodniach, miesiącach czy też latach. W przypadku młodszych osób, do zaćmy może dojść u nich na skutek urazu czy też zaburzeń metabolizmu. Zdarzają się też przypadki zaćmy wrodzonej. Jakie są symptomy tej coraz częściej występującej choroby oczu? Jak przebiega leczenie zaćmy? » Read more

Przegląd popularnych metod trychologicznych stosowanych w kuracji anty-łysieniowej.

Po ciężkim dniu spędzonym w pracy wracasz zmęczony do swojego domu i kładziesz się do łózka myśląc, że uda Ci się zaspać spokojnie i naładować akumulatory przed kolejnym ciężkim dniem. Ku Twojemu rozgoryczeniu i smutkowi okazuje się, że pewna myśl nie daje Ci wytchnienia, a początkowy spokój został zmącony przez słowa Twojego bliskiego współpracownika, który wytknął Ci postępującą w okrutny i bezlitosny sposób łysinę. Kolejne próby zmrużenia oka i oddania się w błogi stan snu spalają na panewce, aż wreszcie stwierdzasz, ze nadszedł ten moment, aby w końcu wziąć się za siebie i powiedzieć stanowcze, męskie nie tej niepożądanej przypadłości. Chwytasz w popłochu gwałtownie za komputer i wyguglowujesz w wyszukiwarce wszystkich dostępnych, sprawdzonych i godnych polecenia metod leczniczych tego schorzenia, a ogrom dostępnych metod wprawia Ciebie w osłupienie. Pojawia się wówczas pytanie, którą z nich wybrać, aby raz na zawsze uporać się z tą wstydliwą dla Ciebie przypadłością.

» Read more

HPV – czy warto się szczepić i robić test na HPV?

Głośny ostatnio temat szczepień na raka szyjki macicy dotyczy w rzeczywistości szczepień na wirusa HPV – brodawczaka ludzkiego. Wirus ten, poprzez stymulację namnażania komórek, ma spory udział w powstawaniu raka szyjki macicy, a także innych rodzajów nowotworu. Co więcej, wirus ten jest niezwykle powszechny i większość ludzi przechodzi zakażenie nim chociaż raz w życiu. Najczęściej przebiega ono bezobjawowo, chociaż zależy to w dużej mierze od rodzaju wirusa – jest ich bowiem przeszło sto. Niezdiagnozowany wirus zagraża zdrowiu poprzez zwiększanie ryzyka nowotworu, a niektóre jego odmiany (o mniejszym ryzyku) powodują powstawanie brodawek – należą do nich na przykład kłykciny kończyste na wewnętrznych i zewnętrznych narządach płciowych oraz kurzajki na stopach lub dłoniach. » Read more

Czym jest menopauza?

Wiele kobiet się jej obawia i unika nie tylko mówienia o niej, ale nawet i myślenia, aby ”nie wywoływać wilka z lasu”. Często jest przyczyną złośliwych żartów kolegów z pracy czy młodszych koleżanek. Menopauza – to coś, o czym nie chcemy myśleć na co dzień. W każdym razie, menopauza jest naturalnym stanem rzeczy, tak samo jak poprzedzające je klimakterium i żadna z kobiet nie jest w stanie tego uniknąć. Dlatego też nie warto chować głowy w piasek i udawać, że temat nie istnieje. Zdecydowanie lepiej jest wziąć byka za rogi i przygotować się na ten – nie ma co ukrywać – trudny czas w życiu każdej kobiety. » Read more

Palec młotkowaty

Dosyć częstym schorzeniem stopy jest palec młotkowaty. Polega on na deformacji jednego lub kilku palców w ten sposób, że przypominają one szpony. Najczęściej chorobą dotknięty jest drugi i trzeci palec stopy, rzadziej dwa ostatnie. Bardzo często taka przypadłość kończy się interwencją chirurgiczną, jednakże nie zawsze zabieg wiąże się z ingerencją w tkankę kostną. » Read more

Biust nie lubi zmian. Jak o niego dbać po ciąży i odchudzaniu?

Kobiecie piersi to nieodłączny atrybut kobiecości. Aby długo zachowały swój piękny wygląd, a biust jak najdłużej był jędrny i kształtny, trzeba się najpierw o niego odpowiednio wcześnie zatroszczyć i zacząć regularnie i systematycznie go pielęgnować. Skóra w okolicach dekoltu jest cienka i delikatna a od jej kondycji zależy w dużym stopniu to, jak efektownie będzie się prezentował cały biust – czy zachowa swą sprężystość i jędrność. » Read more

Czy da się naturalnie wyleczyć trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to schorzenie skóry, które bardzo często dopada osoby po 30 roku życia. Trądzik objawia się rumieniem w środkowej części twarzy z występującymi guzkami i krostkami. Polecane jest leczenie dermatologiczne, aczkolwiek po konsultacji z lekarzem możemy wspomagać się naturalnymi metodami leczenia. » Read more