Ból jąder? Poznaj prawdopodobne przyczyny bólu jąder.

Ból jądra jest określany jako najgorszy rodzaj bólu u mężczyzny. Jest to nic przyjemnego i bywa bardzo uciążliwy. Ból prawego bądź lewego jądra powoduje, że mężczyzna zaczyna się zastanawiać, co mu dolega. Zarówno ból z powodu choroby czy też po urazie stanowi duży kłopot. Niektórzy mężczyźni skarżą się na ból jądra przy dotyku, co może być przyczyną tych dolegliwości?

Najczęstszą przyczyną może być uraz moszny. Prawie każdy mężczyzna ma go za sobą i to on może być sprawcą silnego bólu, który jednak mija. Jeśli zdarzy się jednak, że ból nie znika, a na mosznie jest krwiak lub obrzęk, wtedy zaleca się prześwietlenie i dalsze leczenie, które jest zależne od postawionej diagnozy. Inną przyczyną również często spotykaną jest długotrwały ucisk na jądro.

Czytaj więcej: https://drwenerolog.pl/objawy/bol-jader-2/

Gdy męczy ból prawego jądra lub lewego to może to być właśnie spowodowane ze zbyt dużego nacisku, na przykład poprzez noszenie zbyt obcisłych spodni. Zdarza się również, że mamy do czynienia ze skrętem jądra i żylakami powrózką nasiennego, następuje on w wyniku urazu. W tym przypadku ból jądra jest skutkiem niedokrwienia. Wyróżniamy skręt niepełny bądź całkowity. Przy skręcie całkowitym dochodzi do krytycznego niedokrwienia, wtedy jest konieczna operacja. Inną przyczyną bólu jądra może być ból po stosunku, który występuje na skutek długiego zbliżenia. O przewlekłym bólu jąder mówimy, gdy trwa on co najmniej trzy miesiące i ogranicza aktywność chorego, może to być ból lewego jądra albo prawego, może być również ból obydwu jąder jednocześnie.

Poważniejszą przyczyną, jaką może być ból jądra to nowotwór jądra, dotyka on zazwyczaj mężczyzn w wieku 25-35 lat. Wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie prowadzi do wyleczenia choroby całkowicie. Bardzo ważne jest, aby obserwować ciało i objawy, gdy zauważy się powiększenie jądra i wyczuwalny guzek należy zgłosić się do urologa. Bywa również, że przyczyną bólu jądra jest kamica moczowodowa. Daje ona podobne objawy do kolki nerkowej. Kamień w moczowodzie, który się przesuwa w kierunku pęcherza moczowego powoduje, że mężczyzna odczuwa bardzo silne parcie na mocz. Przyczyną bólu jądra może być również przepuklina pachwinowa. Mężczyźni mogą odczuwać ból w okolicy pachwiny. Ból jądra pojawia się wtedy zazwyczaj podczas kaszlu, po wysiłku fizycznym lub po oddawaniu stolca. Gdy zauważy się objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Zobacz też: http://chorobyukladumoczowego.pl/

Gdy pojawia się ból jądra, istnieje kilka sposobów, by sobie z nim poradzić. Należy położyć się w pozycji leżącej, unieść mosznę ku górze, zdjąć bieliznę, zastosować okłady z wody na mosznę i pachwinę i zmieniać, co dwie lub trzy godziny, zażyć środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bądź przeciwzapalne, gdy objawom towarzyszy również gorączka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 29 = 36