Cellulit – jak zlikwidować?

Problem cellulitu dotyczy większości społeczeństwa, w większej mierze jednak z problemem tym muszą zmierzyć się kobiety. Fizjologia kobiety jest o wiele bardziej skomplikowana niż fizjologia mężczyzny. Chodzi tutaj między innymi o utrzymywanie odpowiedniej gospodarki wodnej organizmu. Gdyż jest to jedno z kluczowych kwestii podczas pojawiania się cellulitu. Należy mieć na uwadze, iż spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu doby daje możliwość uniknięcia prawdopodobieństwa pojawiania się cellulitu. Wiele osób zastanawia się, jak się pozbyć cellulitu. Otóż oprócz odpowiedniego nawodnienia, potrzebna jest również odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz stosowanie odpowiednich kremów antycellulitowych. Aczkolwiek jeżeli zjawisko to jest na tyle zaawansowane, że kremy nie są w stanie nam pomóc, to powinniśmy podjąć inne kroki mające na celu redukcję cellulitu. Leczenie cellulitu w dużej mierze zależy również  od naszej gospodarki hormonalnej, jak również od czynników genetycznych.

Redukcja cellulitu

Laserowe leczenie cellulitu jest jednym z najpopularniejszych sposobów usunięcia niechcianej pomarańczowej skórki na naszym ciele. Laserowa redukcja cellulitu polega na wykorzystywaniu szeregu specjalistycznych sprzętów oraz wyspecjalizowanych urządzeń. W części z nich do terapii cellulitu służy światło lasera. Laser w postacie światłowodu wprowadzany jest pod powierzchnię skóry w okolice rejonu zmienionej tkanki. Laserowe usuwanie cellulitu może też mieć postać lasera diodowego. Polegającego na stymulowaniu odbudowy naczyń w tkance podskórnej. Aczkolwiek cellulit można zwalczyć również za pomocą lasera zimnego, który nie powoduje uszkodzenia komórek tłuszczowych, a jedynie powoduje stymulacje rozkładu zawartych w nich trójglicerydów. Wszystkie powyższe metody laseroterapii należy skonsultować z własnym lekarzem. Nie chodzi w tym przypadku o szkodliwość tych zabiegów, lecz o skuteczność ich wykonania, gdyż każdy z nas ma inny rodzaj skóry. Zabieg laserem niekiedy należy powtórzyć kilka razy w celu uzyskania odpowiedniego rezultatu.

4 komentarze

 • Mala123

  Ja już ułożyłam sobie plan walki z cellulitem. 1. Ruch przynajmniej 5 razy w tygodniu 2. suplementacja 3. masaże zimną i ciepłą wodą. Zabieg laserowy na cellulit co miesiąc.

 • utavyila

  Cellulit to problem, który niestety dotyka 85% kobiet.. Cellulit nie zawsze jest przypadłością osób grubych. Z „pomarańczowa skórką’ trzeba walczyć. Ja pokochałam zabiegi na cellulit. Wykonuje je w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Każdy zabieg coraz bardziej wygładza i ujędrnia moją skórę. Jeszcze troszkę i cellulit całkowicie zniknie.

 • falecaaa222

  Nie ma co lekceważyć cellulitu. Może on prowadzić do różnych problemów z krążeniem. Niestety cellulit to moim zdaniem choroba, która trzeba leczyć. Trzeba jak najszybciej zabrać się za siebie i skutecznie małymi krokami usuwać cellulit. Pierwszym takim krokiem powinna być zmiana diety. Poczytajcie sobie o tym:)

 • Neartia

  Zabiegi laserowe na cellulit działają ale trzeba je wykonywać w dobrym gabinecie a nie u babci jadzi pod blokiem:). W profesjonalnych gabinetach mają dobry sprzęt warty tysiące złotych. Nikt tego sobie nie zbudował tak żeby było.. To wszystko działa, ale trzeba czasu i systematyczności w wykonywanych zabiegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

65 + = 72