Co na wiotką skórę?

Problem wiotkiej skóry może dotyczyć osób w każdym wieku i każdej płci. Nie ma tutaj znaczenia czy jesteśmy w okresie dojrzewania, czy w okresie przekwitania. Bowiem wiek skóry może być całkiem innym, niż ten, na jaki wskazuje nasza metryka. Wszystko zależy od pielęgnacji skóry oraz tego czy w racjonalny sposób próbowaliśmy się odchudzać. Bowiem skóra po odchudzaniu staje się wiotka, gdy szybko zrzuciliśmy na wadze bez żadnych ćwiczeń. W takich przypadkach często pojawia się obwisła skóra na brzuchu, która jest jedną z najtrudniejszych do usunięcia. Ujędrnianie skóry w takich przypadkach może okazać się procesem czasochłonnym, aczkolwiek przy doborze odpowiednich metod – procesem skutecznym. Należy pamiętać jednak, iż nie we wszystkich przypadkach radę dadzą stosowane przez nas kremy na ujędrnianie skóry. Możliwe jest, iż stadium zaniedbania skóry jest już taki pogłębiony, iż nie obędzie się od zabiegów kosmetycznych. Obwisła skóra nie musi dotyczyć jedynie okolic brzucha, może to także dotyczyć ramion, jak i pośladków.

Nadmiar skóry po odchudzaniu, jak sobie z tym radzić?

Na rynku jest wiele zabiegów kosmetycznych dających możliwość powrotu skóry do dobrej kondycji. Zwiotczała skóra wymaga bowiem radykalnych metod działania. Należy pamiętać, iż wiotka skóra będzie wymagała szeregu powtórzeń zabiegów. Otóż do jednego z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych należy laser. Podczas tego zabiegu wykorzystywane jest światło bliskie podczerwieni. Podczas tego zabiegu dochodzi do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Skóra ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Nadmiar skóry po odchudzaniu przy zastosowaniu wiązki lasera powinien całkowicie zniknąć po zastosowaniu około trzech takich powtórzeń zabiegowych. Z kolei drugim, równie popularnym zabiegiem jest Mobilift M6. Zabieg polega na mechanicznej stymulacji tkanek. Dwie klapki pobudzają tkankę tłuszczową, poprzez co skóra jest ujędrniona oraz bardziej dotleniona. Należy jednak pamiętać, iż obwisła skóra po odchudzaniu wymaga najpierw konsultacji z dermatologiem, aby podjęte przez nas działania w celu redukcji nadmiaru skóry były dla nas bezpieczne.

9 komentarzy

 • Sara

  Miałąm duży problem z obwisłą skórą na twarzy ale stosowałam zabieg GeneO i jest o wiele lepiej, podobno efekty po zabiegu utrzymują się naprawdę długo 🙂

 • OldAl-a1

  Na obwiśniętą skórę po odchudzaniu polecam zabiegi laserowe, zabieg ten jest inwazyjny ale nie uszkadza skóry. Jest w pełni bezpieczny i daje bardzo dobre efekty.

 • siutua213

  Bardzo dobry sposób na obwiśniętą skórę na twarzy jest zabieg GeneO, jest polecany przez dużą liczbę osób.

 • Justyna13

  W moim przypadku na obwisłą skórę skuteczna okazała się endermologia LPG. Jest to taki masaż podciśnieniowy. Zabieg jest bardzo fajny, ponieważ specjalista ma możliwość dobrania podciśnienia w taki sposób aby było ono dostosowane do typu naszej skóry. Polecam wszystkim borykającym się z obwisłą skórą.

 • Gośka

  A ja na obwisłą skórę stosuje różne maseczki i pasty. Moją ulubioną maseczką jest maseczka bananowa. Zapewnia ona mojej skórze blask i jędrność. Polecam również pastę z kurkumą, która sprawia, że skóra odzyskuje swoją elastyczność ^^

 • Cynam0nOwa

  Jeśli chodzi o zwisające wały tłuszczu i skóry to dla mnie jedynym rozwiązaniem jest zabieg wykonany laserem Icoone. Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu, a na koniec terapii skóra wygląda niesamowicie. Jest to idealny zabieg dla tych, którym nie chce się pocić na siłowni 🙂

 • roza

  Mi się wydaje, że nie ma co wydawać kasy na te wszystkie zabiegi i trzeba się po prostu zabrać za siebie i zacząć ciężko pracować, a na pewno nam się to opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

95 − 89 =