Co na zmarszczki?

Do jednych z najbardziej nie pożądanie występujących zmarszczek można zaliczyć w szczególności zmarszczki wokół ust, jak również zmarszczki wokół oczu. Te pierwsze określane są, jako zmarszczki palacza. Palenie papierosów to jedna z głównych przyczyn powstawania zmarszczek palacza. Ponieważ regularne zaciąganie się papierosem powoduje powstawania bruzd mimicznych, które są trudne do usunięcia. W przypadku zauważenia pierwszych oznak powstawania takich zmarszczek, najlepszym sposobem byłoby odstąpienie od palenia, aczkolwiek każdy z osób uzależnionych od wyrobów tytoniowych wie, iż kwestia rzucenia palenia nie jest sprawą łatwą. Z kolei jeżeli chodzi o zmarszczki pod oczami to należą one również do grupy zmarszczek mimicznych, a powstają między innymi poprzez częste uśmiechanie się. Jeżeli chodzi o najlepszy zabieg likwidujący zmarszczki to z pewnością będzie to metoda przy zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Zmarszczki pod oczami zabiegi

W obecnej dobie na rynku możemy znaleźć szereg zabiegów likwidujących zmarszczki. Do najczęściej wybieranego zabiegu zalicza się wcześniej wspomnianą metodę przy użyciu kwasu hialuronowego. Kwas ten jest wstrzykiwany w miejsce występowania zmarszczek bardzo cienką igłą, jak również przy zastosowaniu wcześniejszego znieczulenia. Poprzez to, jest on zabiegiem bezbolesnym i w pełni bezpiecznym.

Następnym z zabiegów jest karboksyterapia. Zabieg ten polega na leczeniu dwutlenkiem węgla. Daje on możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów, bez niepożądanych działań. Metoda ta jest również w pełni bezbolesna, w związku z czym osoba wykonująca zabieg nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas zabiegu.

Z kolei zabiegi z kwasami AHA pozwalają na spłycać zmarszczki, jak również pozbyć się zanieczyszczeń skóry oraz przebarwień. Aczkolwiek zabiegu tego nie powinno się stosować w tym samym czasie co karboksyterapię i mikrodermabrazję. Jest to metoda szeroko dostępna w salonach kosmetycznych. Należy natomiast pamiętać, iż każda ingerencja w skórę powinna być przeanalizowana z dermatologiem, bądź wykwalifikowanym kosmetologiem, aby nie zaszkodzić naszej skórze.

 

8 komentarzy

 • janina320

  Ja mam okropne zmarzczki w okolicy oczu, próbuje się ich pozbyć za pomocą kwasu hialuronowego. Słyszałam, że jest to dobra metoda i mam nadzieje, że uda mi się ich pozbyć 🙂

 • Alicja

  Ja na zmarszczki stosowałąm karboksyterapie i myślę, że jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się niechcianych zmarszczek. 🙂

  • t0la

   Ja również tak myślę, dużo na ten temat czytałam i wywnioskowałam, że zabieg jest dość skuteczny. Całkiem możliwe, że z niego skorzystam 🙂

 • Mika32

  Zmarszczek nie unikniemy takie nasze życie. Ja próbowałam już różnych kremów no i efekt może poprawił stan skóry w 5%. Koleżanka poleciła mi zabieg w Clinica Cosmetologica. Powiedziała, że zrobiła zabieg Laserem Emerge i była bardzo zadowolona z efeketów.

 • blada

  Ja robię od wielu lat botoks. Efekt prawie natychmiastowy. Zabiegi wykonuje po znajomości. Podliczając koszty i widząc efekt końcowy to taki zabieg na zmarszczki wychodzi taniej niż kupowanie kremów:)

 • nowa3

  Usuwała któraś zmarszczki pod oczami za pomocą kwasu hialuronowego, działa to?

  • fanabela3

   Tak ja usuwałam.Zabiegi kwasem hialuronowym są chyba najbardziej naturalne, ponieważ kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka i nie wywoła on reakcji alergicznych. Polecam serdecznie będziesz zadowolona:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 − 57 =