Depilacja – jaką metodę wybrać?

Depilacja to nietrwałe usuwane niechcianego owłosienia. Jakie są możliwe metody przeprowadzania tego zabiegu i kiedy warto jest zdecydować się na bardziej specjalistyczne metody?

Najbardziej znaną metodą depilacji jest usuwanie włosów przy pomocy ręcznej maszynki do golenia. Choć ta metoda ma wiele wad, takich jak możliwe podrażnienie skóry, to nadal jest bardzo często wykorzystywana. Do wad golenia włosów należy między innymi ich zgrubienie oraz konieczność częstego powtarzania zabiegu. Bardzo wiele osób cierpi również na podrażnienia skóry, które są spowodowane mechanicznym usuwaniem naskórka. Bardziej efektywną metodą usuwania niechcianego owłosienia jest ich chemiczne wypalanie. Można to zrobić za pomocą tak zwanych kremów depilujących. Wadą tej metody również jest szybkie odrastanie włosów, a ponadto niekiedy pojawiają się podrażnienia, spowodowane uczuleniem na składniki preparatu.

Bardziej efektywnymi metodami usuwania niechcianego owłosienia są depilacja woskiem lub laserem. W pierwszym przypadku problemem może być duża bolesność zabiegu, w drugim zastosowanie starej metody. Depilacja woskiem okazuje się zwykle dość skuteczna, jednak wiąże się z dużą bolesnością. W odróżnieniu jednak od golenia oraz chemicznego wypalania włosów, efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. Jednak to nadal mało w porównaniu z depilacją laserową, która staje się coraz bardziej dostępna.

Depilacja laserowa polega na zastosowaniu wiązki światła laserowego, która wypala włosy. W przypadku starszych metod depilacji laserowej konieczne jest skupienie wiązki światła na melaninie, która jest zawarta w mieszkach włosowych. Warto jednak pamiętać, że melanina odpowiada również za ściemnienie skóry po opalaniu, dlatego w przypadku standardowej laserowej depilacji niemożliwe było przeprowadzanie zabiegu u osób, które wcześniej się opalały. Obecnie coraz częściej poleca się urządzenia do przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej w domu. Warto jednak pamiętać, że takie produkty nie mogą zaoferować dużej mocy ze względu na to, iż mogłoby to doprowadzić do poparzenia skóry (więcej o tym tu: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790). W rezultacie efektywność takich urządzeń może być niższa. W przypadku jaśniejszych włosów oraz ciemnej karnacji warto więc zdecydować się na bardziej profesjonalny zabieg usuwania włosów.

Depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym znacząco różni się od tej przeprowadzanej w domu. Obecnie stosowane są bardzo nowoczesne urządzenia, takie jak laser Vectus. Wystarczy jedynie wybrać profesjonalny salon, który oferuje skuteczniejsze rozwiązania. W przypadku depilacji laserowej w gabinecie kosmetycznym można liczyć na bardziej precyzyjne urządzenia. Laser Vectus posiada czujnik melaniny. Dzięki niemu możliwe jest dostosowanie mocy światła laserowego do konkretnego rodzaju włosów. Dzięki temu podrażnienia są praktycznie niemożliwe, a włosy zostają usunięte bardziej precyzyjnie. Ponadto warto pamiętać o tym, iż takie urządzenia jak laser Vectus posiadają dodatkowe chłodzenie, co zmniejsza uczucie pieczenia podczas trwania zabiegu.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

5 komentarzy

 • Jolka

  jaką stosujecie metodę depilacji? Ja coś nie mogę się zdecydować, jestem bardzo wymagająca – najchętniej pozbyłabym się owłosienia raz na zawsze.

 • Karolina23

  Są jakieś przeciwwskazania tej metody? Jestem bardzo wrażliwa na ból, czy dla mnie ten zabieg będzie odpowiedni?

 • Karolina23

  Wow, jaka to wygoda! Zapomniałam o maszynkach a jak biorę prysznic to oszczędzam mnóstwo czasu. A skóra jaka gładka! No kosmos po prostu 🙂 Polecam tę metodę!

 • Zbyszek

  Od lat żona mi truje, że mam usunąć włosy na plecach (faktycznie sporo ich i w lat dużo się pocę) Czy ten zabieg będzie dla mnie odpowiedni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 + = 29