Jak leczyć trądzik?

Problem trądziku dotyczy praktycznie każdego nastolatka. Zazwyczaj jego objawy ustają wraz z zakończeniem okresu dojrzewania. W niektórych przypadkach trwa nawet do kilkunastu lat ze względu na szereg niesprzyjających czynników. W jaki sposób leczyć zmiany skórne? Czy istnieją metody na ich całkowity zanik?
Wizyta u kosmetyczki
Aby efektywnie pozbyć się trądziku można skorzystać z kilku metod jego leczenia. Każda z nich różni się materią, szybkością ustania wyprysków oraz ceną. Najbardziej spopularyzowaną formą są zabiegi kosmetyczne. Tworzone specjalnie dla cery z trądzikiem działają przede wszystkim oczyszczająco, przeciwłojotokowo oraz ściągająco. Ich wykonywanie jest bardzo ważne, ponieważ cera z mnóstwem zaskórniaków i pryszczy jest cerą wrażliwą a jej system naturalny system obronny ulega dużemu zaburzeniu. Związku z tym, regularne zabiegi dermatologiczne spowodują odbudowę zdrowych tkanek, uzupełnią braki, przywrócą właściwe pH skóry, a także ulepszą ukrwienie i dotlenią skórę. Trzeba pamiętać, że trądzikowi pospolitemu towarzyszy spora ilość sebum i tłustość skóry, dlatego też zabiegi należy wykonywać systematycznie w kilkunastu seriach, w zależności od rodzaju schorzenia i jego skali występowania. Preparaty wykorzystywane u kosmetyczki przeważnie wytworzone są na bazie naturalnych roślin.

Zmiana diety
Dobrym sposobem leczenia zmian trądzikowych jest zmiana diety polegająca na wyłączeniu i włączeniu pewnych grup produktów. Nie powinno się jeść przede wszystkim produktów o wysokim Indeksie Glikemicznym, gazowanych i kolorowych napojów, przetworzonych zup, chipsów, przekąsek. Co więcej, należy zrezygnować z produktów jęczmiennych, słodyczy, tłustych mięs i białego pieczywa. Natomiast świeże warzywa i owoce są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce z trądzikiem.

Źródło: https://acnerose.pl/tradzik-rozowaty/

Kremy na trądzik
Bardzo spopularyzowana jest teza, iż leczyć powinno się tylko i wyłącznie od środka. Niestety, w przypadku trądziku jest to niemożliwe. Trzeba podejmować odpowiednie kroki zarówno bezpośrednio na skórze, jak i wewnątrz, czyli do ustrojowo. Idealnym kremem na wszelkiego rodzaju zaskórniki, krosty, wypryski i zaczerwienienia jest Sevolium czy . Działa on oczyszczająco, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, regeneracyjnie oraz nawilżająco. W jego skład wchodzą tylko i wyłącznie wyciągi z naturalnych roślin obfite w witaminy i substancje łagodzące zmiany trądzikowe. Pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu, a całkowicie z pryszczami można się pożegnać po trzymiesięcznej kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 23 = 33