Jak wyeliminować prosaki?

Prosaki na twarzy to białe, niewielkie kuleczki na twarzy, które z wyglądu przypominają trądzik bądź kaszaki. Ich struktura jest gładka, w dotyku są twarde i nie sposób je „wycisnąć” w domowym zaciszu czy zlikwidować zwykłym drogeryjnym peelingiem. Prosaki pod oczami, prosaki na powiece, prosaki na ustach – ten problem zazwyczaj dotyczy niemowląt i choć nie jest to objaw choroby czy zakażenia skóry, wygląda po prostu nieestetycznie. Pomimo tego, że najczęściej borykają się z tym małe dzieci, nie ma niestety ściśle określonej reguły i prosaki na twarzy bywają bezlitosne wobec osób w różnym wieku.

Przyczyną powstawania prosaków na twarzy może być między innymi nieprawidłowa pielęgnacja twarzy i skłonność do zapychania się mieszków włosowych. Te białe kuleczki to nic innego jak zebrane sebum w gruczole łojowym, które nie miało swojego ujścia i zostało zablokowane na pewnym etapie skóry. Oczywiście internauci wpadli na wiele sposobów jak usunąć prosaki, jednak nie są to metody, które w 100% rozwiążą problem. W takim wypadku warto wybrać się do wykwalifikowanego kosmetologa, który może zaoferować nam bezpieczne zabiegi, by usunąć prosaki na stałe.

1. PEELING – chemiczny peeling wspomagający kwasami polega na nałożeniu określonego kwasu na skórę, który dogłębnie w nią wnika i oczyszcza każde jej etapy. Dzięki temu w przeciągu paru dni martwy naskórek całkowicie się złuszcza, odblokowując przy tym zatkane pory.

2. MIKRODERMABRAZJA – również peeling, ale wykonywany przy specjalnej głowicy pokrytej diamencikami, które ścierają martwy naskórek i dogłębnie oczyszczają skórę.

Do leczenia prosaków dużą uwagę warto przykuć po zabiegu – należy unikać tłustych kosmetyków, które mogą ponownie zapchać mieszki włosowe. Zaleca się również oszczędzanie twarzy w kwestii makijażu – nakładanie zbyt dużo kosmetyków kolorowych może doprowadzić do powrotu problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 72 = 78