Jak wygrać z popękanymi naczynkami na nogach? 2 niezawodne sposoby!

pęknięte naczynka na udzie

Popękane naczynka na nogach – jak z nimi wygrać?

Popękane naczynka na nogach dotykają zarówno kobiety młode, jak i te w starszym wieku. Jeśli zmagasz się z tą przykrą dolegliwością, to pewnie wiesz jak zwykłe wyjście na plażę lub basen może być niekomfortowe. Kosmetyki drogeryjne mogą na pewien czas przykryć nieprzyjemne pajączki, jednak nie są w stanie usunąć ich przyczyny. Zamykanie naczynek na nogach wymaga bowiem usunięcia źródła problemu, która tkwi w głębszych lub cieńszych warstwach skóry.

Zamykanie naczynek na nogach

Czy istnieją metody, które są w stanie w znaczący sposób zredukować popękane naczynka na nogach? Co do istniejących metod wpływających na zmniejszenie pajączków nie ma wątpliwości, jednak na początku warto zdać sobie sprawę z rodzaju pajączków na nogach. Oto dwa główne rodzaje:

 • pajączki śródskórne (zwane również teleanglezje) – rozszerzone lub popękane naczynka o średnicy około milimetra. Znajdują się tuż pod górną warstwą skóry. Nie są wyczuwalne podczas dotyku. Najczęściej są koloru niebiesko sinego lub brunatnoczerwonego.
 • żyłki (zwane siateczką podskórną) – mogą rozszerzać się do około trzech milimetrów. Zlokalizowane są w głębokiej warstwie skóry. Są wyczuwalne podczas dotyku oraz tworzą pod skórą widoczną, niebieską siateczkę.

SPRAWDŹ – Najskuteczniejsze laserowe zabiegi na usunięcie popękanych naczynek – http://drkozicka.pl/arts/laserowe-zamykanie-popekanych-naczynek-na-nogach/

Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

Najskuteczniejszymi metodami na zamykanie naczynek na nogach są zabiegi kosmetologiczne. Pozwalają one w komfortowych warunkach pozbyć się na stałe rozszerzonych i popękanych naczynek. Zabiegi przeprowadzane są pod opieką profesjonalistów, dzięki czemu zyskujesz całkowite bezpieczeństwo.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

pajączek na skórzeLaserowe zamykanie naczynek na nogach cieszy się ogromnym uznaniem, gdyż pozwala przyjemnie i szybko wyeliminować problem rozszerzonych naczynek. Zamykanie naczynek na nogach można wykonać za pomocą różnych specjalistycznych urządzeń. Oto dwa urządzenia, których efekty mówią same za siebie:

 • Laser Varilite

Zamykanie naczynek na nogach za pomocą lasera Varilite 532 nm i 940 nm jest wysoce skuteczne. Polega na przeniknięciu lasera diodowego w głąb skóry, który powoduje zamknięcie rozszerzonych naczynek na nogach. Przynosi spektakularne efekty szczególnie w przypadku pajączków o kolorze niebieskim i czerwonym.

Poznaj opinię lekarza na temat lasera Varilite:

„Laser Varilite jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z żyłkami. Dzięki innowacyjnej technologii mamy możliwość wniknięcia pod skórę i zwalczenia problemu od wewnątrz. Warto podkreślić, że jest to całkowicie bezinwazyjna metoda, dlatego może być stosowana u osób w różnym wieku.”

Dowiedz się szczegółów na temat zabiegów na zamykanie naczynek i zobacz ich efekty: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/popekane-naczynka-nogach/

 • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm

Zamykanie naczynek na nogach laserem Harmony Rejuve Long Pulsed należy do jednych z przyjemniejszych zabiegów. Laser neodymowo-yagowy o długości fali 1064 nm dociera w głąb skóry, gdzie obkurcza i zamka naczynka.

Znacząco poprawi wygląd skóry, która zmaga się z głęboko osadzonymi pajączkami. Do pozytywów tego zabiegu z pewnością można zaliczyć komfort pacjenta, gdyż urządzenie wyposażone jest w specjalny system chłodzący. Popękane naczynka na nogach można zredukować znacząco już po kilku zabiegach.

Czy warto udać się do specjalisty na zamykanie naczynek na nogach?

Nie ma skuteczniejszej metody na zwalczenie popękanych naczynek na nogach niż właśnie zabiegi laserowe. Zamykanie naczynek na nogach dzięki nowoczesnym metodom kosmetologicznym jest efektywne, szybkie i co ważne – trwałe.

3 komentarze

 • waleria09

  Ja się nie dziwię, że jak się zastanawia jak usunąć popękane naczynka na nogach to decyduje się właśnie na zamykanie naczynek takimi zabiegami, bo domowe metody często mają znikomą skuteczność…

 • helena

  nie wiedzialam, ze sa takie sposoby jak laserowe zamykanie naczynek na nogach, ale technologia sie rozwija szok, medycyna zasuwa do przodu

 • Olga167

  Popękane naczynka na nogach to dramat, moja ciocia długo z tym walczyła różnymi maściami i nic, chyba muszę jej powiedzieć o takich zabiegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 − = 50