Jak wyleczyć hemoroidy zewnętrzne?

Hemoroidy, to obrzęki żył wokół otworu odbytu lub kanału odbytu. Mogą być bolesne i utrzymywać się przez długi czas powodując niepokój. Główne objawy obejmują krwawienie podczas ruchu jelita i świąd. Co używać na hemoroidy? Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić, aby wyleczyć hemoroidy, jest stosowanie środków ziołowych, które nie powodują możliwych skutków ubocznych. Na szczęście istnieje wiele domowych środków zaradczych, które są skuteczne i zapewniają szybką ulgę.

Oto przykład środków zaradczych, które pomogą szybko pozbyć się hemoroidów w sposób naturalny.

1. Kompresja zimnem

Zimny kompres będzie pomagał hemoroidom zewnętrznym kurczyć się i osiągać coraz mniejszy rozmiar. Zmniejszy ból i zapewni natychmiastową ulgę w przypadku swędzenia. Łatwiej będzie wypróżnić się. Należy trochę lodu zawinąć w czystą ściereczkę i zastosować taki kompres bezpośrednio na hemoroidy. Robiąc to kilka razy dziennie pomoże to obkurczyć się naczynia krwionośne i skutecznie zmniejszyć hemoroidy.

2. Ocet jabłkowy

Czysty i naturalny ocet jabłkowy jest bardzo korzystny w leczeniu stanu chorobowego związanego z hemoroidami. W przypadku zewnętrznych hemoroidów trzeba bawełnianą chusteczkę i zanurzyć w occie jabłkowym. Następnie przyłożyć taki opatrunek bezpośrednio na hemoroidy powinno to przynieść natychmiastową ulgę. Należy pamiętać, że stosowanie go bezpośrednio może powodować uczucie kłucia przez jakiś czas, ale to zmniejszy świąd i ból.

3. Babka płesznik

Twarde stolce mogą pogarszać stan hemoroidów powodując większe krwawienia i bólu. Zioło to jest bogate w błonnik, co czyni wypróżnienia łagodniejszymi. Regularne spożywanie tego zioła może pomóc w zmniejszeniu obrzęków, pomagając w kuracji.

4. Procto Vitale

Mieszanka ziół wspomagająca trawienie, posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwdziała powstawaniu hemoroidów. Takie składnik jak prawoślaz likwiduje zaparcia a tym samym przyczynia się do niwelowania przyczyn i skutków żylaków odbytu. Regularnie zażywanie ziół Procto Vitale pozwoli uniknąć nieprzyjemnego uczucia swędzenia i bólu, jaki wywołują hemoroidy zewnętrzne.

5. Ciepłe kąpiele

Zanurzenie się w wannie z ciepłą wodą może zapewnić natychmiastową ulgę w bólu i swędzeniu oraz powodować rozluźnienie naczyń krwionośnych. W ciepłej, ale niegorącej wodzie, można rozgrzewać obszar zapalny przez 15-20 minut. Robienie tego regularnie pomaga w redukcji hemoroidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1