Mikrodermabrazja – dla kogo, efekty

Kosmetolodzy i estetycy używają różnych technik odnowy twarzy, aby poprawić wygląd skóry, zwracając uwagę, na jakość skóry, plamy starcze, drobne zmarszczki i blizny. Techniki te obejmują tradycyjną dermabrazję, peeling chemiczny, odnowę laserową i mikrodermabrazję.

Wszystkie te modalności wywierają swój wpływ poprzez odnawianie lub ablację skóry na różnych głębokościach i wspomaganie gojenia się skóry. Mikrodermabrazja usuwa najbardziej powierzchowne aspekty skóry za pomocą wysokiego ciśnienia przepływu kryształów. Kliniczne wyniki tych różnych technik odnowy powierzchni skóry odnoszą się do docelowej głębokości docelowej skóry i głębokości ablacji.

Historia procedury mikrodermabrazji

Koncepcja odnawiania twarzy sięga 1500 roku pne, kiedy Egipcjanie podobno używali papieru ściernego do poprawy blizn. [1] We wczesnych latach XX wieku opracowano dermabrazję, która promuje odmłodzenie skóry i została zmodyfikowana do nowoczesnej formy w latach 50. XX wieku. Dermabrazja obejmuje ablację skóry do poziomu skóry właściwej w celu promowania odrastania skóry. W oparciu o mocny projekt sprzętu, maszyna do dermabrazji używa mechanicznej ablacji skóry za pomocą szczotki drucianej z diamentowym uchwytem. Do przeprowadzenia procedury dermabrazji wymagane jest miejscowe znieczulenie. Technika zależy od operatora i dlatego do uzyskania optymalnych wyników wymagana jest wysoko wykwalifikowana technika operacyjna. Zgłaszane powikłania obejmują nadmierne krwawienie, zakażenie, blizny i hipopigmentację (zaburzenia pigmentacyjne skóry). Ponadto, z powodu głębokich uszkodzeń skóry, gojenie trwa zwykle do 7-10 dni.

Mikrodermabrazja została zaprojektowana przez Marini i Lo Brutto we Włoszech w 1985 roku i zajęła się niektórymi negatywnymi skutkami związanymi z dermabrazją.  Zalety obejmowały łatwość użycia, bezbolesną naturę przy minimalnych komplikacjach, minimalną niedogodność dla pacjenta i proponowaną ogólną skuteczność. Monteleone przedstawił kliniczną skuteczność tej nowej techniki na trzecim spotkaniu Stowarzyszenia Chirurgii Plastycznej Południowych Włoch w 1988 roku.

Technika ta rozprzestrzeniła się w całej Europie pod koniec lat 80. i w połowie lat 90., aż w końcu Mattoli Engineering wprowadziła mikrodermabrazję na rynek amerykański w 1996 roku. Mikrodermabrazja szybko zyskała popularność ze względu na niskie ryzyko, szybki czas powrotu do zdrowia pacjentów i widoczne rezultaty.

Kto może poddać się mikrodermabrazji diamentowej?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych do pielęgnacji skóry jest mikrodermabrazja diamentowa, która jest chwalona zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. W procedurze nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani znieczuleń, które znane są z prostoty i bezbolesności. Jest odpowiedni dla większości typów skóry, ponieważ jest nieinwazyjny i może skutecznie zmniejszyć lub wyeliminować zmarszczki, trądzik, plamy starcze, rozstępy i wiele innych.

Ograniczenia mikrodermabrazji krystalicznej

Od lat jedną z najczęstszych procedur złuszczających górną warstwę martwej skóry, (co powoduje, że cerę wygląda mętnie) jest mikrodermabrazja krystaliczna. W tej procedurze najbardziej zewnętrzna warstwa martwej skóry jest wycinana za pomocą ręcznego urządzenia, które emituje silny podmuch kryształów tlenku glinu na skórę.

Ważne jest, aby pamiętać, że linie i zmarszczki w jamie ustnej i okolicy oczu nie powinny być traktowane kryształami. Dzieje się tak, dlatego, że podczas zabiegu małe cząsteczki kryształu mogą dostać się do ust lub oczu, a to może spowodować pewne uszkodzenie. Ale oczywiście dla wielu osób są to szczególne obszary, w których gromadzą się zmarszczki i cienkie linie, które najbardziej chcemy wyeliminować. Tak, więc dla tych, którzy chcą

Ale oczywiście są to szczególne obszary, w których gromadzą się zmarszczki i cienkie linie, które większość ludzi chce wyeliminować. Tak, więc dla tych, którzy chcą leczyć delikatne obszary wokół ust i oczu, używanie diamentu zamiast kryształu może być drogą do zrobienia.

Mikrodermabrazja uzyskany efekt

Mikrodermabrazja działa poprzez powodowanie niewielkiej ilości urazów skóry, umożliwiając jej naprawę w bardziej zorganizowany sposób. To może stworzyć młodszą, zdrowszą skórę. Jest wykonywany w serii zabiegów, zazwyczaj sześciu procedur zaplanowanych w odstępach od siedmiu do dziesięciu dni.

Zauważalne zmiany są zwykle widoczne po pierwszym zabiegu. Skóra prawie natychmiast wydaje się gładsza, zdrowsza i odmłodzona. W miarę kontynuowania leczenia skóra staje się najczęściej mniej tłusta, pory stają się mniej wyraźne, a grube obszary skóry będą wyglądać i czuć się cieńsze. Drobne zmarszczki mogą nawet wydawać się gładsze.

Mikrodermabrazja przeciwwskazania

Mikrodermabrazja to jeden z najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wyniki mikrodermabrazji są natychmiastowe i długoterminowe. Dosłownie odkrywa nowszą, zdrowszą skórę.

Jednak nie wszyscy są kandydatami do zabiegów mikrodermabrazji. Jeśli ktoś ma aktywne lub otwarte zmiany trądzikowe (takie jak krosty), najlepiej jest poczekać, aż te zmiany się zagoją. Jeśli występuje trądzik różowaty i skóra ma stan zapalny, nie jest się odpowiednim kandydatem do tego zabiegu. Jeśli kobieta jest w ciąży i ma to, co nazywa się maską ciążową (przebarwienia), najlepiej poczekać na zabiegi mikrodermabrazji, co najmniej sześć miesięcy po porodzie. Jeśli ktoś ma opryszczkę mikrodermabrazja może spowodować pogorszenie choroby.

Dla pacjentów z HIV i AIDS leczenie to jest przeciwwskazane, ponieważ skóra jest rozrzedzona i może powodować zmiany chorobowe ze względu na upośledzony układ odpornościowy. Wreszcie, jeśli ktoś choruje na cukrzycę, nie jest również dobrym kandydatem, ponieważ skóra osób chorych na cukrzycę jest niezwykle zagrożona przez wiele leków, które muszą przyjmować. Osoby z tatuażami również nie powinny decydować się na wykonanie tej procedury, ponieważ zabiegi mikrodermabrazji mogą rozjaśnić pigment (kolor) swojego tatuażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 13 = 15