Najlepsze sposoby na wągry

Wągry (inaczej zwane zaskórnikami) są uciążliwym, chociaż powszechnym problemem dermatologicznym. Powstają one w momencie, gdy naturalne pory skóry zostają zatkane poprzez gromadzący się łój (sebum) lub zrogowaciałe komórki naskórka. Wągry pojawiają się najczęściej u osób o cerze ze skłonnościami do przetłuszczania się. Zazwyczaj występują na twarzy, nosie lub plecach. Wyciskanie wągrów może skutkować pojawieniem się zaczerwienienia i podrażnienia skóry, a nawet prowadzić do stanów zapalnych i blizn. Zobacz, jak pozbyć się wągrów w bezpieczny, a co najważniejsze skuteczny sposób.

Profesjonalne zabiegi na usuwanie wągrów

Peeling kwasowy spowoduje, że wyciskanie wągrów stanie się przeszłością!
Zabieg ten polega na dokładnym oczyszczeniu ujść gruczołów łojowych na skórze za pomocą specjalistycznych kwasów, które posiadają właściwości złuszczające. Wnikają one w głąb skóry oraz usuwają wągry na nosie czy skórze twarzy i pleców poprzez pozbycie się zalegającego nadmiaru zrogowaciałych komórek naskórka. W zależności od potrzeb można użyć kilku warstw kwasu oraz dobrać go pod kątem siły działania.
Aktualnie najczęściej używanymi kwasami są (w kolejności od najsłabszego do najsilniejszego

kwas migdałowy
kwas salicylowy;
kwas pirogronowy;
kwas glikolowy.

Zabieg Acnelan – jak pozbyć się wągrów wraz z trądzikiem?

Metoda ta opiera się na zastosowaniu preparatów bazujących na działaniu kwasów usuwających wągry. Acnelan zawiera kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy oraz sodium lepargilate. Oprócz efektu w postaci dogłębnego oczyszczenia skóry, zabieg ten kompleksowo leczy zmiany trądzikowe jak również ich powikłania w postaci blizn czy przebarwień. Zapobiega on również powstawaniu nowych zmian skórnych, co czyni z niego nie tylko skuteczny sposób na wągry, ale również walki z trądzikiem w ogóle.

Relaksujący zabieg na wągry na twarzy? Wybierz peeling kawitacyjny!
Jeśli zastanawiałeś się, jak oczyścić twarz z wągrów w sposób nie tylko skuteczny, ale i przyjemny, zabieg ten może być w sam raz dla Ciebie. Jest to zabieg oczyszczania zwilżonej uprzednio skóry za pomocą ultradźwięków. Jego efektem jest usunięcie zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka, łoju i bakterii. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny dla skóry, dlatego można stosować go niezależnie od posiadanego rodzaju cery.Więcej na temat zabiegów dowiesz się na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wagry/.

Na uporczywe wągry na plecach – mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji polega na kontrolowanym ścieraniu warstwy naskórka za pomocą specjalistycznej głowicy pokrytej diamencikami. Urządzenie to umożliwia dostosowanie głębokości ścierania, by uzyskać jak najlepsze efekty w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabieg ten ma wiele pozytywnych skutków dla naszej skóry – oczyszcza i odblokowuje pory, odżywia, pobudza do produkcji kolagenu i poprawia jej ukrwienie, w efekcie czego skóra staje się czystsza, gładsza i zdrowsza. Dzięki mikrodermabrazji skutecznie usuniesz wągry na twarzy czy innych częściach ciała.

Jak widać, zabiegów do wyboru jest sporo, a wągry na nosie nie stanowią wcale tak trudnego do pozbycia się problemu. Warto pamiętać, że każdy profesjonalny zabieg stanowi skuteczny sposób na wągry, a dzięki opisanym powyżej specjalistycznym metodom skutecznie usuniesz wągry na plecach, twarzy czy nosie.

Ostatni czynnik, który pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie „jak oczyścić twarz z wągrów” tkwi w wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów. Mając na uwadze fakt, że każda osoba to indywidualny przypadek, chcąc się dowiedzieć jaki jest najlepszy dla Ciebie sposób na usuwanie wągrów, najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację by zasięgnąć rady specjalisty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 84 = 85