Najważniejsze informacje o rzeżączce
Lekarze na całym świecie ostrzegają, że kontakty seksualne z przypadkowymi partnerami mogą prowadzić do zachorowań na choroby weneryczne, przenoszone drogą płciową. Skutecznym rozwiązaniem chroniącym przed zakażeniem jest stosowanie prezerwatywy. Warto dowiedzieć się co robić, kiedy jednak odbyliśmy stosunek bez zabezpieczenia i podejrzewamy u siebie rzeżączkę?
Objawy rzeżączki
Jeśli podejrzewamy, że zaraziliśmy się rzeżączką, powinniśmy to jak najszybciej zweryfikować. Najprostszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła: rzeżączka objawy. Okazuje się, że choroba ma inny przebieg u mężczyzn, a inny u kobiet. W przypadku panów, pierwsze dolegliwości zaczynają się pojawiać najczęściej po kilku dniach od odbycia stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Do najczęściej występujących objawów należy wyciek ropny z cewki moczowej oraz pieczenie lub ból podczas oddawania moczu. Ból może pojawiać się także podczas wzwodu. W przypadku pań, choroba rozwija się dłużej, a pierwsze objawy są praktycznie niezauważalne. Niepokój może wzbudzić pieczenie podczas oddawania moczu, żółtawe upławy lub swędzenie w okolicach odbytu.
Co robić gdy podejrzewamy u siebie rzeżączkę
Jeśli odbyliśmy stosunek seksualny bez zabezpieczenia z przypadkowym partnerem i zauważyliśmy u siebie objawy opisane powyżej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to rzeżączka. Oczywiście najprostszą metodą, aby zweryfikować swoje podejrzenia jest wizyta u lekarza. Niestety wiele osób krępuje się mówić lekarzom o swym życiu seksualnym oraz dolegliwościach ze strony narządów płciowych. W takim przypadku trzeba poszukać alternatywnego rozwiązania. Okazuje się, że na rynku dostępny jest test na rzeżączkę, który można kupić bez recepty. Jeśli wstydzimy się poprosić aptekarza o taki test, zawsze możemy kupić go poprzez Internet. Dzięki niemu możemy w sposób całkowicie dyskretny dowiedzieć się, czy objawy, które mamy są efektem choroby wenerycznej, czy też mają inne podłoże. Tego rodzaju badanie na rzeżączkę jest całkowicie wiarygodne i polecane przez lekarzy specjalizujących się w leczeniu chorób wenerycznych. Jego wykonanie nie jest trudne, a otrzymany wynik daje jednoznaczną odpowiedź, czy chorujemy na rzeżączkę.
Leczenie rzeżączki
Poszukując w internecie objawów rzeżączki i zamawiając test, warto iść o krok dalej i wpisać w wyszukiwarkę hasło: rzeżączka leczenie. W przypadku potwierdzenia choroby, nie pozostanie nic innego jak udanie się do lekarza specjalisty. Należy to zrobić jak najszybciej, aby nie dopuścić do powstania niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. W związku z tym, że rzeżączkę wywołują bakterie, konieczne jest podanie antybiotyku, który je zwalczy. Przeprowadzenie antybiotykoterapii zazwyczaj pozwala na stuprocentowe wyleczenie (więcej w tym temacie tutaj: http://rzezaczka.edu.pl/leczenie-rzezaczki-kobiet-mezczyzn/). Po zażyciu wszystkich leków przepisanych przez lekarza, warto jeszcze przeprowadzić badania kontrolne u siebie i ewentualnego partnera. W przypadku mężczyzn polegają one na zbadaniu wymazu z cewki moczowej, w przypadku kobiet przeprowadza się posiew materiału pobranego z szyjki macicy. Dopiero kiedy wyniki dadzą wynik negatywny można mieć pewność całkowitego wyleczenia.