Obrzezanie – dla kogo?
Obrzezanie mężczyzn wiąże się przede wszystkim ze względami religijnymi i medycznymi. Zabieg ten wykonywany był już w starożytnym Egipcie, dziś wykonywany jest na całym świecie.
Medyczne przesłanki do obrzezania
Obrzezanie polecane jest mężczyznom, którzy mają problem ze stulejką. Ta dolegliwość sprawia ból oraz utrudnia normalne funkcjonowanie, czy czynności seksualne. Obrzezanie pozwala zapobiec temu problemowi w przyszłości. Do tego obrzezanie polecane jest przy problemach z tzw. załupkiem. Jest to nic innego jak schorzenie nabyte wiążące się z nieprawidłową budową napletka. Obrzezanie poleca się także w sytuacji za krótkiego wędzidełka, co wywołuje ból podczas stosunku. Problemy ze stulejką, czy załupkiem mogą mieć większe konsekwencje niż ból, czy dyskomfort podczas stosunku. Uniemożliwiają one odpowiednią dbałość o higienę i tym samym sprowadzają na mężczyznę dodatkowe infekcje.
Okazuje się, że obrzezanie zmniejsza także ryzyko takich chorób jak: HIV, czy choroby weneryczne.
Jak przebiega zabieg obrzezania?
Obrzezanie jest zabiegiem chirurgicznym, w którego czasie urolog usuwa część, a nawet całość skóry pokrywającej żołądź prącia- czyli napletek. Istnieją cztery style obrzezania:
High&Tight
To najpopularniejszy styl obrzezania. Skórę wycina się zarówno z trzonu penisa, ale także zewnętrznej części napletka, dzięki czemu uzyskuje się estetyczny efekt odsłonięcia żołędzi, co widać zarówno w stanie spoczynku, ale i podczas erekcji.
High&Loose
To drugi popularny styl obrzezania. Ilość skóry usuniętej z trzonu penisa i napletka jest w tym przypadku niewielka. W stanie spoczynku żołądź jest częściowo zakryta, w przeciwieństwie do efektu po High&Tight.
Low&Tight
To trzeci styl obrzezania, który cechuje się odkryciem żołędzi oraz usunięciem dużej części napletka.
Low&Loose
To ostatni styl obrzezania. Usuwa się w nim sporą część wewnętrzną napletka. Ta metoda umożliwia ruch skóry podczas erekcji, ale także częściowe lub całkowite zakrycie żołędzi.
Medyczne przeciwwskazania do obrzezania
Nie każdy mężczyzna może poddać się zabiegowi obrzezania. Mimo tego, że obrzezanie jest jednym z najstarszych zabiegów chirurgicznych, to istnieją ku niemu zastrzeżenia w kilku przypadkach.
Spodziectwo- czyli wrodzona wada, która wpływa na lokalizację cewki moczowej po brzusznej stronie prącia. Ta wada wrodzona narządów płciowych wymaga operacji.
Amoniakalne zapalenie skóry- schorzenie to występuje przy problemach ze stulejką, aczkolwiek obrzezanie w tej sytuacji mogłoby doprowadzić do powstawiania, czy odnawiania się załupka.
Zobacz również: chorobyukladumoczowego.pl
Obrzezanie to zabieg, który nie wiąże się tylko i wyłącznie z pewnymi kręgami kulturowymi, czy religiami. Jest on polecany mężczyznom z pewnymi schorzeniami oraz wszystkim tym, którzy tych schorzeń chcą uniknąć w przyszłości. Zabieg umożliwia także lepszą dbałość o higienę, bo to samo w sobie staje się o wiele prostsze. Warto zastanowić się nad zabiegiem obrzezania w wielu przypadkach.
Trochę o tym już czytałam i muszę przyznać, że obrzezanie jest bardzo dobrym pomysłem nie tylko pod względem estetycznym, ale też, a może przede wszystkim dla par, które chcą wykrzesać jeszcze trochę ognia ze swojego związku. Bo po odczekaniu swojego po operacji zmiana u mojego chłopaka jest ogromna, a czas stosunku wydłużył się praktycznie dwukrotnie. A nie korzystaliśmy z niczego oprócz obrzezania, żadnych wspomagaczy 🙂
Ale jak nie podajesz liczb, to nadal nie wiadomo czy rzeczywiście jest się czym chwalić czy może lepiej ci współczuć 😉 A poważnie mówiąc, to przecież od dawnych lat wiadomo, że mężczyzna może dłużej uprawiać seks jeśli nie będzie wrażliwy na bodźce. A ciągłe ich odczuwanie tą wrażliwość zdecydowanie zmniejsza, więc właśnie o to chodzi z obrzezaniem. Im wcześniej zostanie przeprowadzone, tym lepsze życie seksualne w kolejnych latach.