Jak oczyścić organizm ze złogów?

Oczyszczenie organizmu ze złogów może nie być prostym zadaniem. Złogi mogą odkładać się w jelicie, a po pewnym czasie mogą przerodzić się w duże kamienie kałowe, które stają się wtedy powodem poważnych dolegliwości. Złogami nazywa się również kamienie żółciowe, które mogą odkładać się w kanałach odprowadzających żółć oraz w pęcherzyku żółciowym. Jak można oczyścić organizm ze złogów? Jak się pozbyć złogów jelitowych?

Złogi znajdujące się w jelicie są zwykle wynikiem mało zróżnicowanej diety, ubogiej w błonnik. Błonnik to składnik niezbędny do prawidłowej pracy jelit, ponieważ wspomaga całkowite ich wypełnienie, co zapobiega pozostawaniu niestrawionych resztek w zakamarkach. W jaki sposób można zwiększyć poziom błonnika w diecie? Jak oczyścić jelita ze złogów? Można to zrobić przede wszystkim przez wzbogacenie diety w świeże warzywa i owoce. Spożywanie ich w tej formie daje gwarancję, że błonnik w nich zawarty rzeczywiście zacznie działać na korzyść jelit. Jeśli to możliwe warto włączyć do diety także w produkty zbożowe. Jeśli to nie wystarczy, warto zastosować preparaty, które wspomagają oczyszczanie jelit i eliminują toksyny z organizmu. Tak jak w przypadku wielu innych dolegliwości najlepiej jest sięgnąć po preparaty ziołowe a nawet detoksykacyjne (o nich tutaj: dowiedz się więcej). Obecnie do usuwania złogów z jelit stosuje się nasiona babki płesznik. Zawiera ona cenny dla organizmu błonnik witalny, który naturalnie wspomaga oczyszczanie jelit w łagodny sposób.

Jak oczyścić organizm ze złogów znajdujących się w wątrobie? Złogi, które znajdują się w kanałach odprowadzających żółć można usunąć na różne sposoby. Jeśli nie pojawiły się jeszcze żadne dolegliwości, warto zastosować środki ziołowe, które wspomogą wydzielanie żółci, co może usprawnić wydalanie kamieni. Do takich ziół należy między innymi napar z mniszka lekarskiego, który często pomaga również w wydalaniu złogów znajdujących się w jelicie grubym. Te rośliny są bardzo skuteczne na toksyny w organizmie. Do oczyszczania wątroby można również wykorzystać inne metody. Obecnie najbardziej znana jest mieszanka oliwy z oliwek oraz soku z cytryny. Pozwala ona na łagodne usunięcie kamieni żółciowych, pod warunkiem jednak, że nie są one zbyt duże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

81 − 75 =