Przegląd popularnych metod trychologicznych stosowanych w kuracji anty-łysieniowej.

Po ciężkim dniu spędzonym w pracy wracasz zmęczony do swojego domu i kładziesz się do łózka myśląc, że uda Ci się zaspać spokojnie i naładować akumulatory przed kolejnym ciężkim dniem. Ku Twojemu rozgoryczeniu i smutkowi okazuje się, że pewna myśl nie daje Ci wytchnienia, a początkowy spokój został zmącony przez słowa Twojego bliskiego współpracownika, który wytknął Ci postępującą w okrutny i bezlitosny sposób łysinę. Kolejne próby zmrużenia oka i oddania się w błogi stan snu spalają na panewce, aż wreszcie stwierdzasz, ze nadszedł ten moment, aby w końcu wziąć się za siebie i powiedzieć stanowcze, męskie nie tej niepożądanej przypadłości. Chwytasz w popłochu gwałtownie za komputer i wyguglowujesz w wyszukiwarce wszystkich dostępnych, sprawdzonych i godnych polecenia metod leczniczych tego schorzenia, a ogrom dostępnych metod wprawia Ciebie w osłupienie. Pojawia się wówczas pytanie, którą z nich wybrać, aby raz na zawsze uporać się z tą wstydliwą dla Ciebie przypadłością.


Podstawową zasadą, którą trzeba bezwzględnie pamiętać jest mit o tym, że zwyczajne preparaty znajdujące się na półce w aptece czy sklepie w sąsiedztwie Twojego domu przyczynią się do nagłego przyrostu włosów na Twojej skórze. Tak zdecydowanie nie jest, a producenci znanych marek szamponów do włosów i odżywek zapewniają, że regularne ich aplikowanie zbawi Cię od problemu, który błahym w swej naturze nie jest. Pierwszym krokiem jaki należy zrobić jest bezapelacyjnie udanie się do specjalisty w dziedzinie leczenia schorzeń skóry głowy i włosów.

Trycholog – dermatolog z ochoczą radością wprowadzi Ciebie w świat lecznictwa i diagnostyki chorób wypadania włosów. Leczenie łysienia stanie się rzeczywistą opcją widoczną niekoniecznie po długofalowym okresie leczenia. Znane metody trychologiczne, które czynią prawdziwą furorę na gruncie polskim są godnymi zaufania i polecenia technikami, które pomogą wielu osobom raz na zawsze zapomnieć o utrapieniach i niedogodnościach jakie napotykali w związku z ich posiadaniem.

Wartą rekomendacji metodą jest, tak zwana karboksyterapia. Dzięki użyciu podgrzanego dwutlenku węgla, który jest podskórnie podawany pacjentowi, naczynia krwionośne zaczynają się powiększać, co wywołuje lepszy przepływ tlenu, oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które wspólnie odżywiają i regenerują uszkodzone cebulki włosa. Metoda ta jest praktycznie bezbolesna, a w przypadku wyrażenia przez pacjenta chęci skorzystania ze znieczulenia miejscowego, nie ma wobec tego żadnych przeciwwskazań.

Inną równie innowacyjną metodą jest mezoterapia, która wykorzystuje połączenie witamin, aminokwasów oraz innych substancji pomocniczych, takich jak kwas hialuronowy, do pobudzania wzrostu włosów nawet w tych miejscach, w których cebulki włosów odmówiły już posłuszeństwa. Podobnie jak w przypadku karboksyterapii, owy koktajl rewitalizujący jest wstrzykiwany internalnie pod skórę pacjenta.

Zobacz: Mezoterapia w leczeniu łysienia i wypadania włosów

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego daje możliwość równie zadowalających efektów. Jest ona w stanie spowodować po paru razach jej zastosowania, wyhodowanie zupełnie nowych cebulek włosowych, które wyprodukują całkowicie nowe włosy na skórze głowy.

Wreszcie metoda mezoterapii z użyciem komórek macierzystych, da nam natychmiastową wręcz gwarancję wytworzenia się nowych cebulek, z których wykiełkują nowe, znacznie bogatsze i gęściejsze włosy. Doprowadzi ona do niewyobrażalnie ogromnego odżywienia, odmłodzenia i zregenerowania już wcześniej zniszczonych włosów.

Ciekawy artykuł: http://lifestylemagazyn.pl/choroby/co-powinien-zrobic-mezczyzna-gdy-widzi-ze-jego-wlosy-nadmiernie-wypadaja/

Jak widać na załączonym obrazku, leczenie wypadania włosów nie musi już oznaczać gry do jednej bramki, w której to zawsze my jesteśmy stroną poszkodowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

81 − 77 =