Sposoby walki z bliznami po operacjach

Laserowe usuwanie blizn, laser na blizny

Wiele osób boryka się z problemem szpecących blizn powstałych z przyczyn niespodziewanego wypadku, urazu, operacji, czy też są śladem po trądziku – zmory większości nastolatków. Takie znamiona mogą odbierać radość życia, stać się źródłem wielu kompleksów, a przez to być powodem dyskomfortu psychicznego, a często również fizycznego. A przecież zdrowie jest dla nas najważniejsze. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie. Laserowe usuwanie blizn pozwala na trwałe pozbycie się dokuczliwego problemu. Ten nieinwazyjny zabieg zrewolucjonizował sposób walki z bliznami i stał się sprzymierzeńcem wszystkich marzących o idealnej skórze. Laser frakcyjny, bo o nim mowa, działa na każdą bliznę niezależnie od jej wielkości, czy wieku osoby poddającej się zabiegowi. Sama laseroterapia wymaga od osoby się jej poddającej cierpliwości i wytrwałości, gdyż laserowe usuwanie blizn nie jest zbyt przyjemne, a zaleca się serię kilku zabiegów. Ceny zależne są od wielkości znamienia i oscylują w granicach kilkuset złotych za jeden zabieg. Warto jednak nie szukać okazji i postawić na sprawdzone kliniki oferujące opiekę doświadczonych specjalistów oraz profesjonalny sprzęt.

Blizny pooperacyjne, maść na blizny pooperacyjne

Lekarze do walki z wieloma chorobami, niestety bardzo często muszą wykorzystywać najbardziej inwazyjny zabieg, jakim jest operacja. Wiąże się on z różnymi konsekwencjami, jedną z nich są blizny pooperacyjne. Te szpecące znamiona na skórze mogą przybierać różne kształty i kolory, stając się prawdziwą zmorą dla byłych pacjentów. Wielu lekarzy poleca wówczas maści wspomagające eliminacje tych przykrych (zwłaszcza dla kobiet) powikłań pooperacyjnych. Nie są one w stanie jednak wyeliminować ich całkowicie. A jakość ich działania zależy między innymi od wieku blizny – im jest starsza, tym trudniej jest ją usunąć, a także od jej koloru, czy wielkości. Maści na blizny pooperacyjne (jak sama nazwa wskazuje) są rozwiązaniem dla osób, u których powstałe znamiona są świeże (niedługo po zagojeniu), wtedy szansa na pozbycie się niechcianego powikłania jest największa.

4 komentarze

 • klaudiaa

  Na szczęście nie musiałam sięgać po laser bo mi pomogły plastry , blizne miałam po oparzeniu na nodze i po 3 miesiącach systematycznego naklejania blizna jest mało widoczna. Wygładziła się, jest jaśniutka.

  • izzira

   Coś chyba ściemniasz. Pierwsze słyszę aby jakieś tam plastry pomogły na blizny pooperacyjne.. Plastry i kremy nie mają szans usunąć blizny ;d … zabieg laserowy to jedyna rozsądna opcja.

 • bmw

  na szybkie gojenie się małych blizn dobra jest kropelka :D. Ściskamy bliznę z dwóch stron i lejemy tak aby nie nalać do środka :P. Polecam i nie biorę odpowiedzialności, ale sam stosowałem 😀 Działa błyskawicznie he he

 • Tulka90

  Jeśli chodzi o szybkie usunięcie blizn pooperacyjnych to polecam Clinica Cosmetologica w Gdańsku :). Usuwałam tam bliznę na przedramieniu. Była dosyć szeroka, ale Laser Palomar Emerge poradził sobie z nią bez problemów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 3