Czy da się naturalnie wyleczyć trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to schorzenie skóry, które bardzo często dopada osoby po 30 roku życia. Trądzik objawia się rumieniem w środkowej części twarzy z występującymi guzkami i krostkami. Polecane jest leczenie dermatologiczne, aczkolwiek po konsultacji z lekarzem możemy wspomagać się naturalnymi metodami leczenia.

Kiedy nasilają się objawy trądziku różowatego?

Rumień przy trądziku różowatym nasila się przy zmianach temperatur i jedzeniu ostrych potraw. Gdy cierpimy na taką przypadłość, postarajmy się szczególnie zadbać o swoją dietę. Unikajmy smażeniny, ostrych potraw, ciężkostrawnego jedzenia oraz nadużywania alkoholu, który również ma fatalny wpływ na naszą cerę. Do innych czynników, które mogą podrażniać cerę możemy zaliczyć: gorące kąpiele, wiatr, kosmetyki podrażniające cerę, wysoka temperatura czy stres.

Naturalne sposoby leczenia trądziku różowatego

Jednym z naturalnych sposobów leczenia trądziku różowatego jest stosowanie kremów z Chrysanthellum Indicum- jest to wyciąg z zioła, który redukuje rumień i zamyka naczynka krwionośne.

Zielona herbata działa zbawiennie na skórę z problemami trądzikowymi – redukuje ilość wyprysków i czerwonych plan. Wystarczy stosować tonik z zielonej herbaty albo krem. Uwaga- samo picie nieszczególnie pomoże!

Kremy z witaminą B3. Witamina B3 jest ogólnie stosowana przy leczeniu trądziku różowatego. Jak działa? Zwiększa barierę ochronną skóry, nawilża ją i łagodzi podrażnienia. Co ciekawe niacynamid można także stosować w formie tabletek.

Lukrecja to specyfik, który poprawia koloryt skóry. Blizny potrądzikowe dzięki niej nie będą nam straszne. Należy tylko pamiętać, że czas jej stosowanie to od 4 do 8 tygodni.

Enzymy trawienne to coś, na co powinniśmy także zwrócić uwagę, bo bardzo często osoby, które cierpią na niestrawność po ostrych potrawach potrzebują hormonu trzustki- ten hamuje niestrawność i trądzik różowaty- takie 2w1.

Specyfiki z kwasem azelainowym, który ma działanie antybakteryjne oraz zmniejsza rumień.

Co jeszcze warto zastosować?

Pomoże nam aloes, rumianek witaminy z grupy B a także cynk.

Istnieje wiele sposobów naturalnego leczenia trądziku. Warto jednak nad każdym z nich zastanowić się wspólnie z lekarzem dermatologiem. Ten wskaże nam najlepsze metody, ale także wybierze takie, które będą spójne z naszym aktualnym leczeniem. Pamiętajmy, że taka konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna. Po co na własną rękę sprowokować kolejne problemy z cerą, jak możemy zapytać specjalisty? Nie warto! Stosujmy się do zaleceń i wszystko konsultujmy!

2 komentarze

  • Krzychu

    Ziołolecznictwo w chorobach skóry jest zdecydowanie najlepszym pomysłem na to, żeby spróbować w naturalny sposób pozbyć się chorób i dolegliwości. Trądzik różowaty to przecież podrażnienie skóry, więc można działać na różnych płaszczyznach i obserwować jakie są efekty.

  • król statystyki

    Tak naprawdę to trądzik różowaty rzadko spotyka się u osób, które dopiero co ukończyły 30 rok życia. Zazwyczaj choroba pojawia się nieco później, a za to objawy są szybciej rozpoznawane, bo są bardziej intensywne. Lepiej więc nie odpuścić i sobie nie darować, niż się zaprawić tak, że potem będą tylko ogromne kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 7 =